Sestavy: Jiskra Zruč: Svoboda - M. Musil, Janata, Jouza, J. Váňa ,M.Havránek - M. Váňa (M. Brož), J. Matouš, V. Tvrdík, de Oliveira (Cudlín) - M. Havel, Koudela. Trenér: Petr Jelínek, Luboš Keltner Kaňk: M. Novotný - Pavlík,Vlach, P. Novotný, Procházka, Mandík, Čížek, Zahajský, Horký, Klatka, Reis.Střídali: Ďoubal,Čech.

VIDEO ZE ZÁPASU ZDE
AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Při sobotním odpoledni dorazil do Zručského stánku Kaňk, který se netajil ambicemi si odvést ze Zruče nějaké ty body.
A také, že od začátku utkání svoji snahu přenesli i na hřiště. Kaňk začal náporem a už ve třetí minutě se mohl radovat z branky. Na přetažený roh Svoboda nedosáhl a míč se dostal k volnému Vlachovi, který do prázdné branky zakončoval bez problémů 0:1. Po obdržené brance se Jiskra nezatáhla, a začala předvádět útočný fotbal na který jsou domácí fandové v této sezóně zvyklí.
Vše vyvrcholilo šancí Musila, kterému přiťukl míč hlavou na malé vápno Jouza, však Musil vysoko přestřelil. V další tutové šanci se ocitl Michal Váňa, kdy po akci Havla, který přesně našel na malém vápně svého spoluhráče, Michal však trefil jen brankáře stojícího uprostřed branky. Jiskra pokračovala náporem a hostům toho moc nedovolovala, z vápna střílel Matouš, ale jen vedle. Zanedlouho opět přišla obrovská šance, kdy aktivní Havel našel přesně ve vápně Koudelu, který opět mířil jen do prostoru, kde stál Kaňkovský brankář. Po další Koudelovu akci však hostující obránci stačili srazit na roh. V závěru však pookřáli i hosté a sérií rohových kopů, zavářely Jiskře. Však nic z této série se neudálo a tak poločas skončil vedením hostů.
Druhý poločas Jiskra začala opět aktivně, na hranici vápna střílel Musil, brankář hostí však vytáhl parádní zákrok a vyrazil na roh. V další šanci se ocitl Matouš, ale střílel jen do středu branky. Pak předvedl pěknou akci Koudela potáhl míč po lajně, nasadil "housličky" obránci, ve vápně se vyhnul dalšímu, ale místo nahrávky na volné spoluhráče volil střelu z úhlu, však pozorný brankář hostí vyrazil na roh. Tlak Jiskry sílil, hosté se bránili jen dlouhými odkopy. Z toho všeho vznikla gólová radost pro Jiskru. Havel se prokličkoval do vápna, jeho ránu obránci hostí stačili jen blokovat k volnému Oliveirovi, který už si věděl rady a poslal míč do prázdné branky 1:1! Po vstřelené brance se Jiskra snažila rozhodnout, ale ten kdo mohl vstřelit branku byli hosté, kdy střídající Ďoubal, potáhl míč po lajně, jeho centr ve vápně odrazili zručští obránci společně se Svobodou, však jen k dalšímu volnému hráči hostí, který vystřelil, ale M. Havránek zabránil tělem, aby míč skončil v opuštěné kleci. Na druhé straně se do šance tlačil Koudela, ale jeho střela byla zblokovaná jen na roh. Zanedlouho střídající Cudlín vybojoval na útočné půlce míč, s kterým se řítil do vápna, však jeho průnik stačili zastavit vracející se obránci hostí. V závěru utkání už se vkrádala na kopačky Jiskry nepřesnost, Kaňku stačilo jen odkopávat a uhájit tak cenný bod ze Zruče.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JELÍNKA:

"Opět jsme utkání začali vlažně a soupeř nás potrestal, kdy tečovaná střela z naší levé strany skončila ještě na tyči a po následném rohovém kopu a zaváhání našeho gólmana soupeř lehce dal první branku. Klasicky po obdržené brance mužstvo zatlačilo soupeře do hluboké defenzivy a vytvářelo si jednu brankovou příležitost za druhou, ale koncovka nám v tomto zápase zkolabovala a proto jsme první poločas prohráli 1:0. Druhý poločas jsme soupeře trochu přehrávali a zaslouženě vyrovnali po pěkné akci Havla dal gól Oliveira. Vyrovnávací branka Jiskru tlačila k ofenzivnímu pojetí, avšak zapomínala na zadní vrátka a soupeř měl dvě stoprocentní šance, kdy nás podržel brankář a nedopřál hostům si odvést plný počet bodů!! Zápas jsme si zkomplikovali neproměňováním jasných šancí už v prvním poločase a po šancích hostů v druhé půli je dělba bodů spravedlivá. Naše hra nebyla dobrá, protože někteří hráči nepracují pro mužstvo a neodvádějí výkony, na které určitě mají.
Ještě k vystupování našich hráčů během druhého poločasu: místo toho, aby soupeře zatlačili a snažili se zápas urvat v náš prospěch, tak ho celý prokecali s rozhodčím, neustálou diskusí mezi sebou kdo a co měl udělat a vůbec nezabojovali pro úspěch mužstva. Páteční sezení s asistentem  L.Keltnerem bude určitě zajímavé a bude se týkat všech hráčů od brankáře až po náhradníky, protože toto představení na hřišti není dobrá podívaná pro diváky ani pro sponzory!!!"