8. KOLO 1.B-třídy sk. D

Jiskra Zruč - TJ Viktoria Vestec   2:3 (1:3)

Branky: 17. S. Viktora , 77. L. Hájek - 10. M. Novák , 22. J. Kolačný , 42. M. Trmal

Rozhodčí: Dvořák Martin - Jahoda, Šafránek ŽK: 25. L. Jelínek , 37. A. Brahimi , 45. J. Koudela - 60. M. Trmal , 65. M. Stráňava , 75. O. Penc . Počet diváků: 100

Sestavy: Jiskra Zruč: T. Cudlín - Z. Louda , L. Hájek , O. Jouza , L. Jelínek - M. Havel , K. Petrů , P. Janda , S. Viktora - A. Brahimi , J. Koudela (51. J. Zeman)

TJ Viktoria Vestec: J. Chlouba (70. M. Bašta) - J. Kolačný , V. Kargl , D. Franc , M. Chaloupka (81. M. Havránek) - O. Penc , M. Stráňava , R. Matysík , M. Novák (88. P. Tůma) , M. Janů (65. M. Dufek) - M. Trmal
Jiskra doplatila na špatný vstup do zápasu, Viktoria Vestec si odvezla domů všechny tři body

Utkání mezi Zručí nad Sázavou a Vestec nabralo v prvním poločase jasný směr, domácím hráčům scházela chuť a pohyb, čehož hosté využili a po přestávce odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením, které sice Jiskra dokázala po přestávce ztenčit, ale po výsledku 3:2 nakonec zůstala bez bodu.

Zruč nad Sázavou nastoupila do zápasu proti Vestci bez potřebného zápalu a také pohybu, čehož kvalitní soupeř okamžitě využil a již v desáté minutě šel do vedení, když se přesnou střelou prosadil Miroslav Novák – 0:1. Inkasovaný gól domácí na chvíli probudil a po čtvrthodině hry se jim podařilo vyrovnat, když se prosadil Stanislav Viktora dobře zahrané standardní situaci Kamila Petrů – 1:1.
Radost domácímu týmu však nevydržela příliš dlouho a po necelých pěti minutách inkasovali druhý gól z rychlého protiútoku, tentokrát z kopačky Jakuba Kolačného – 1:2. Vestec měla první poločas pevně pod kontrolou a Zruč se marně snažila dostat do nějaké brankové příležitosti, zatímco vlastními chybami soupeři dva góly darovali. Domácí prohrávali dvoubrankovým rozdílem, který hosté těsně před přestávkou ještě navýšili, když se krásným lobem z poloviny hřiště prosadil Miroslav Trmal – 1:3. (alias Leonar Kweuke )

Zruč nad Sázavou vstoupila do druhého poločasu s tím, že nemá co ztratit, a její herní projev byl rázem úplně jiný. Hráči se dobře pohybovali, přesně si přihrávali a dostali se do několika náznaků šancí, vyrovnávacího gól se jim však podařit ve zbytku zápasu nepodařilo. Kontaktní gól však přišel v 77. minutě, kdy si po závaru doražení míč našel za vápnem Hájek a nechytatelnou střelou k tyči korigoval výsledek 2:3 z pohledu domácího týmu.

Ohlasy k zápasu

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou
Michal Váňa (hrající trenér TJ Jiskra Zruč nad Sázavou):Tři zápasy v řadě jsme vyhráli a během prvního poločasu jsme si mysleli, že se to udělá samo. Prohra nás vrátila zpět na zem, na druhou stranu jsme ale podlehli soupeři, jenž kvalitně na 1.B třídu má bez problému, zatímco když jsem přijela Zvole, tak to vypadalo, že k nám přijel tým ze třetí třídy. Po přestávce jsem kluky motivoval slovy, že nemáme co ztratit, a ve druhém poločase jsme konečně hráli fotbal, který jsem si představoval.“