Branky: 20. Koudela, 48. Viktora, 70. a 85. K. Petrů

Rozhodčí: Pařez  ŽK: 2/2 Diváci: 140.

AFK Kácov: Kotouček - Houdek, Kabát, Habal - Zeman, Moudrý - Bělohlávek, Cacák, Pana, Š. Štorch - Havlín. Střídali: Novotný, Blažek. Trenér Miroslav Jelínek

Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Jelínek, Jouza, Hájek - Zeman, Petrů, Janda, Viktora - Koudela, T. Louda. Střídali: Váňa, Brabec. Trenér Z. Louda.

V osmém kole dalo dohromady sousedské derby, ve kterém není nikdo favorit. Oba týmy hrály své zápasy v pohodě a tak se mělo ukázat, kdo na tom bude líp. Jestli mladé družstvo Kácova nebo zkušení hráči Jiskry Zruč. Jediné srovnání byla letní příprava, ve kterém Kácov vyhrál ve Zruči 4:1(více o zápase ZDE)

Domácí Kácov začal aktivně, už ve čtvrté minutě musel Cudlín vytáhnout táhlou střelu pod břevno z kopačky Bělohlávka. Jiskra se připomněla v deváté minutě, kdy střílel Petrů, ale domácí obránci střelu zablokovali na roh. Hru však v úvodu diktovali pohyblivější domácí, ale chyběla k tomu vždy finální přihrávka. Postupem času, ale Jiskra utkání vyrovnala a zjišťovala, že i domácí chybují, a když přidala bojovnost, tak jí odměnou byla první branka.To v brejku Zeman, před vápnem posunul míč Loudovi, který nehamounil a našel volného Koudelu, který střelou pod břevno nedal šanci domácímu brankáři - 0:1! Domácí se po obdržené brance vrhli do útoku, ale jejich několik slibných akcí skončilo na domácí obraně anebo na vynikajícím Cudlínovi. Poslední šanci první půle si připsal Zeman, kdy opět po rychlém brejku poslal svůj obstřel těsně vedle tyče hostující branky.

Do druhé půle nastoupili domácí nabuzeni zvrátit výsledek na svou stranu, ale hned po třech minutách je, zmrazil Zručský Viktora, který využil zaváhání domácího stopera Habala a s ledovým klidem poslal míč na zadní tyč - 0:2! Kácov i za tohoto stavu nic nezdával a Cudlín se několikrát ve zručské brance zapotil a i díky jemu vedla Jiskra stále dva - nula. A když své šance domácí nevyužily, tak tento zápas velice produktivní Jiskra opět udeřila. Petrů rozehrál standardní situaci, tak jak se má. Centr letěl na branku! Jouza šel do souboje s domácím Habalem, který míč tečoval a vsítil si tak vlastní branku - 0:3! To neunesl domácí trenér Jelínek a Habala stáhl v 69. Minutě ze hřiště. Ale debakl neodvrátil. Domácí už byli bez pohybu a Jiskra využívala jejich chyby k brejkům. Jeden z nich v 79. minutě využil Petrů, a po teči kácovských hráčů míč zapadl pod břevno domácího Kotoučka - 0:4! V závěru už to byla jen euforie a nespočet zručských fandů, kteří byli pořádně slyšet, to oslavili tradičně s hráči na hrací ploše.