Branky: Vebr 2, Šemík, Jukl - Zeman 2

Rozhodčí: Petr Procházka. ŽK: 1/5. ČK: Jelínek, Petrů, Brabec Diváků: 60

Sestavy: Zbýšov: O. Radil - M. Jirák, Schroller, Horváth, Výborný, V. Radil, L. Sobotka, I. Babák, Junek, Šemík, Vebr.

Jiskra Zruč: Jíra – Z. Louda, Hájek, Jouza, L. Jelínek - Janda, Martinák, K. Petrů, Viktora -  Zeman, Koudela.
Na utkání jela Jiskra s myšlenkami na poslední zápas z jara, kde překvapivě remizovala se Zbýšovem 1:1, měla tedy co soupeři vracet.

Do utkání vstoupila Jiskra ospalým dojmem a více na balonu byli hráči domácích. Hráčům Zruče se moc nedařilo kombinovat, ale Zbýšov nebyl naštěstí moc nebezpečný. V 15 minutě mohla jít Jiskra překvapivě do vedení, ale Jouza netrefil ze standardní situace Radilovu branku. Hosté se začali pomalu probouzet a ve 20 minutě se dočkali vedení. Janda nahrál Koudelovi, ten posunul na vápno Zemanovi, který udělal kličku obránci, dostal se před gólmana a obstřelem poslal Jiskru do vedení – 0:1!

Po vedoucí brance se Jiskra opět zatáhla na svoji půlku, kde jí domácí hráči ohrožovali převážně ze standardních situací. Největší šance domácích nastala ve dvacáté páté minutě, kdy centrovaný balón na malém vápně netrefil ani jeden hráč domácích a míč tak skončil až u rohového praporku. Jiskra se soustředila na brejky. Ve třicáté páté minutě zahrozila Jiskra z rohového kopu, kde se dostal k odraženému balonu Janda, bohužel jeho prudká střela skončila přímo v náruči domácího gólmana. Jiskra ke konci poločasu převzala iniciativu a mohla jít do dvoubrankového vedení, to se ve čtyřicáté minutě dostal k zakončení, po centru Tomáše Martiňáka, Petrů ale bohužel z malého vápna nedal. Zruč se nakonec do poločasu dočkala druhé branky. Přesný centr za obranu poslal Jouza, balón si zpracoval výborně hrající Zeman, proběhl mezi stopery, udělal kličku gólmanovi a poslal Jiskru do dvougólového vedení – 0:2. Poté rozhodčí ukončil poločas.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s jasným cílem, neobdržet gól a s chutí si zahrát. V padesáté minutě se dostal do brejku Zeman, zatáhl balón na pravou stranu, nahrál na penaltu Kamilovi Petrů, tomu byl však odpískán útočný faul. Nedáš, dostaneš. Z ničeho nic domácí snížili. Na vápně se na pravé straně dostal k balónu domácí hráč, posunul si balón do úhlu a odtud překvapivě propálil hostujícího gólmana Jíru – 1:2. Jiskra se snažila oklepat, ale domácí začínali mít na vrch. V šedesáté minutě si přebral před svým vápnem balón Lukáš Hájek, postupoval s balónem na půlku, kde balón ztratil a domácí z brejku vyrovnali – 2:2.
Hrůzné okamžiky Jiskry pokračovali. V 70 minutě fauloval L. Jelínek na půlce domácího Vébra a byl odměněn žlutou. O necelé 2 minuty se tito dva hráči opět střetli. Hráč domácích, který celý zápas simuloval a po každém souboji se válel, tak i v tomto souboji se skácel. Rozhodčí nepochopitelně zapískal faul a k překvapení všech ukázal Lukáši Jelínkovi druhou žlutou, tedy červenou.
Na toto reagoval hostující trenér střídáním. Stáhnul Koudelu a poslal do hry Brabce. Ten se na hřišti moc nezdržel. Po třech minutách hry byl faulován na půlce, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Domácí posunuli balón dopředu na Vébra, ten si balón posunul na pravé straně do úhlu a překvapivě prostřelil Jíru - 3:2. Brabec se v tento moment tak snažil vysvětlit rozhodčímu, že byl faulován, až si vykoledoval žlutou. Toho ho bohužel neuklidnilo a tak dostal druhou žlutou a šel po čtyřech minutách strávených na hřišti pod sprchy. Nutno podotknou, že i rozhodčí se nechoval zrovna správně a našemu hráči slovně nadával. Jiskra dohrávala tedy v devíti.
Hostující hráči se nevzdali, otevřeli hru a překvapivě zatlačili domácí na svoji polovinu. K vyrovnání měl nejblíže Jouza, když se po centru Kamila Petrů dostal do zakončení hlavou, ale trefil správně stojícího domácího gólmana. V osmdesáté páté minutě šli domácí do dvougólového vedení, to se prosadili z rychlého brejku - 4:2.

Nyní šlo už pouze o to, aby se zápas dohrál a hráči udrželi nervy na uzdě. Bohužel Kamil Petrů zbytečně fauloval na půlce hráče domácích a rozhodčí mu dal rovnou červenou kartu. I toto vyloučení bylo velmi sporné, ale Kamil do tohoto souboje jít nemusel. „Červená karta mě mrzí, všem fandům a hráčům se za ni omlouvám“ přiznal po zápase Kamil Petrů.

Jiskra tedy prohrála 4:2, na červené vyhrála 3:0. Neuvěřitelný zápas.

Příště doma přivítáme Uhl. Janovice a to již od 15:30. Hráči budou chtít tento zápas odčinit a ukázat Vám, že se jednalo pouze o úlet. Přijďte nás podpořit a vemte si šály, už bude zima J