Jíra - L. Jelínek, Musil, Janata, J. Váňa - M. Havránek, Matouš, Brož, M. Váňa, Kohout, Fanta
Malín: Lhoták, J. Šťastný, Novotný, Husa - Zelený, Štoček, Vala, Vrba - V. Procházka, M. Šťastný. Střídali: Melša, Hylský, Čunderlík
ČK: 85. Lukáš Jelínek ( Zruč )

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
VIDEO ZE ZÁPASU ZDE

Za krásného slunečného počasí,před poměrně slušnou diváckou kulisou,nastoupila domácí Jiskra proti horkému favoritovi soutěže,celku Sokola Malín. Domácí trenér Petr Jelínek se musel obejít bez pěti hráčů základní sestavy. Havla a Tvrdíka trápí svalová zranění,Koudela s J.Havránkem dali přednost technoparty a gólman Svoboda se omluvil kvůli psychickým problémům z předešlého kola v Uhl.Janovicích. Do sestavy se naopak vrátil Honza Matouš,který po neoprávněné červené kartě v Křeseticích zvažoval ukončení kariéry a jeho přítomnost na hřišti byla hodně znát.

Domácí,hlavně díky velice špatnému výkonu hostujícího týmu,vstoupili do zápasu opravdu výtečně. Už v 6.minutě,po pěkném centru syna trenéra L.Jelínka,vstřelil vedoucí branku Jiskry Fanta,1:0! Jiskra byla nadále aktivnějším týmem a za 10 minut zvýšil na 2:0 Honza Kohout. Po této brance dal hostující trenér pokyn k rozcvičení tří hráčů z lavičky,do té doby opravdu špatně hrající Malín začal konečně hrát a hra se vyrovnala. Ve 30.minutě po rohovém kopu se Malín dočkal branky,2:1! Byla to vlastně jediná šance hostujícího týmu,kterou si za celý zápas vytvořili!!! V 45.minutě nevyužil Matouš pokutový kop. Druhý poločas se sice hosté snažili něco s výsledkem udělat,ale domácí jim za cenu kouskování hry nedovolovali dostat se do souvislejšího tlaku a když v 70.minutě zvýšil svou druhou brankou v zápase Honza Kohout na 3:1,bylo o vítězi průměrného utkání rozhodnuto. V 85.minutě byl ještě vyloučen po druhé žluté kartě “oslavenec“ Lukáš Jelínek.

K zápasu a dalším událostem kolem Jiskry se nám vyjádřil domácí trenér Petr Jelínek.

Trenére, důležité tři body pro Jiskru proti ambicióznímu Malínu, jak jste viděl hru z lavičky???

Prvních 20 minut byl soupeř velice slabý,proměnili jsme dvě akce a po zásluze vedli 2:0.Pak se soupeř po obdržených gólech dostal do hry a po zásluze snížil na 2:1! Do konce poločasu vyrovnaná hra mezi vápny,bez šancí,z ojedinělého našeho útoku byl faulován hráč Fanta ve vyložené šanci ve vápně,leč dobře hrající Matouš penaltu nedal!

Hráči Malína mě zklamali,nevytvořili si za druhý poločas žádnou šanci,a tím pádem si nezasloužili ve Zruči bodovat.

Nám chybělo pět hráčů a vyhráli jsme zaslouženě.

Dosavadní brankářská jednička Standa Svoboda prý podle prvních zpráv ukončil kariéru. Můžete dát pravdivou zprávu čtenářům?

Myslím si,že ji jen na určité období přerušil .. odmlčí se ..

Je pravda,že se mu v posledních zápasech moc nedařilo,dostával laciné góly,ale je to i tím,že za perfektně hrající obranou neměl šanci se rozehřát.

Po zápase v Uhl. Janovicích, kolovala informace s vaší nespokojeností s Honzou Kohoutem, který zápasu moc nedal. Ten nakonec proti Malínu nastoupil a dal dvě branky. Přesvědčil vás tedy, že do základní sestavy právem patří???

V Uhl.Janovicích mě zklamal jeho přístup. Jeli jsme tam jen s jedním náhradníkem-obráncem a po dvou laciných gólech v naší síti řekl,že ho to nebaví a musel jsem ho střídat. Kdybych měl k dispozici dnes kompletní kádr,tak jsem ho nepostavil. Ale dnes hrál s chutí,akorát zbytečně fauluje při našich útocích.

Trenér poté ještě dodal ...

Pokud budu trenérem, tak budu vždy preferovat hráče,kteří chtějí hrát a mají správný přístup k zápasům. Pokud na to někdo kašle,tak klidně bude sedět na střídačce. To je nyní případ Jakuba Koudely,který je v současné době asi naším nejlepším hráčem,ale dá přednost akci,na kamarády se vykašle a ani jim to není schopen oznámit.

Příští kolo zajíždí Jiskra do Malešova, co vlastně očekávat od tohoto utkání???

Nevím,jaká bude sestava! Do branky asi půjde dorostenec,s Koudelou také nepočítám. Uvidíme,body by jsme samozřejmě chtěli všechny.

Do každého utkání jdeme s cílem vyhrát,ale záleží na přístupu všech hráčů. Herně na to určitě máme.