Branky: 8. Kuchler, 23. Chuchla, 70. Svoboda
ŽK: Knotek, Svoboda - Koudela, Matouš, Cudlín, M. Váňa, Zelenka. ČK: 87. M. Váňa, Koudela (po konci)
Štěpánek - Švehla, Rezek, F. Skála, Král - Kuchler, Chuchla (80. Haláček), Dytrich, Knotek - Švec (67. L. Nepraš), L. Svoboda (85. Danko). Trenér Pavel
Jíra - Staněk (76. J. Havránek), M. Havránek, P. Jelínek, Hájek - Brož, O. Jouza, Matouš (80. Smutný), M. Váňa - Koudela, Cudlín (70. Zelenka). Trenér Petr Jouza.

VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE

AKTUÁLNÍ TABULKA  ZDE
ZDROJ: SVOBODA.INFO
Sázava - Deváté kolo okresního přeboru přinesl souboj podzimu - na hřiště druhého celku tabulky Kavalieru Sázava přijela dosud stoprocentní Jiskra Zruč nad Sázavou. Za celý loňský ročník ani letos ale Sázavští doma neprohráli, naposledy ztratili za remízu 1:1 s Novými Dvory 5. června. Poslední prohru utrpěli ještě v I. B třídě, kdy v Sázavě vyhrály 1:0 Pyšely.
Lepší začátek si Sázavští ani přát nemohli. Prakticky z rozehrání si po úniku Kuchlera připravili stoprocentní šanci, jenže Svoboda v malém vápně míč netrefil a následný závar hosté ustáli. V 8. min. se Kavalier už dočkal: Knotek vysunul Kuchlera, který obešel Jelínka a svou akci zakončil umístěnou ranou - 1:0. V 15. min. domácí opět ohrozili branku soupeře: Po Chuchlově trestném kopu hlavičkoval Švec nad. O chvíli později se na druhé straně osmělil O. Jouza, pálil ale vedle a na dlouhou dobu to byla prakticky jediná střela na sázavskou bránu. V 19. min. se po trestném kopu odrazil míč ke Královi, jenž technickou ranou poslal balón od tyče do autu. Ve 23. min. Kavalier přidal druhou branku: Obránci Jiskry si už poněkolikáté ve svém pokutovém kopu počínali velmi nedůrazně a odražený míč Chuchla napálil za vápnem přesně do šibenice - 2:0. Ve 29. min. ještě hrající trenér Sázavy Chuchla trestný kop otřel jen o boční síť, do posledních minut se hosté přece jen trochu vzpamatovali. Ve 40. min. po Jelínkově pasu z trestného kopu z poloviny hřiště hlavičkoval za sebe jen do rukavic gólmana a dvě minuty před přestávkou po dalším trestném kopu Jiskry po závaru v sázavské šestnáctce Koudela z hranice malého vápna trefil jen obránce.
Ve druhé půli ale hosté nenavázali na závěr prvního poločasu. Sázavští tak kontrolovali zápas a v 67. min. Chuchla kolmou přihrávkou poslal do pokutového území Švece, proti kterému dobře vyběhl Jíra. Zručský gólman přesto inkasoval potřetí: V 70. min. Kuchler unikl po levé straně, přihrál do šestnáctky Svobodovi, jehož první střelu Jíra sice vyrazil, ale z dorážky sázavský útočník vrátil míč do sítě - 3:0. Zápas se už jen dohrával, hosté se nakonec zbytečně nechali vyloučit. V 85. min. mohl být J. Havránek jen rád za žlutou kartu po falu na Krále, v 87. min. už ale M. Váňa po faulu viděl podruhé žlutou kartu a byl vyloučen, červenou kartu vyfasoval ještě po odpískání Koudela.
"Tlačili jsme na míč a soupeře, nechtěli jsme, aby se vůbec dostal do hry, aby na všechno měl strašně málo času," odtajnil taktiku sázavský trenér Pavel Chuchla a pokračoval: "To se nám maximálně povedlo, přidali jsme druhou branku a hra byla po celých devadesát minut v naší režii. Zdravá agresivita našich hráčů byla maximální, Zruč se naprosto nedokázala vyrovnat s tím, že se hraje tělem a důrazně. Myslím ale, že jsme hráli maximálně fér a úspěch nám zajistilo to, že jsme hráli silou, chtěli vyhrát a chodili kolmo k bráně, navíc poměrně přesně."
Nasupený trenér Jiskry Zruč n. S. Petr Jouza se odmítl k zápasu vyjádřit. "To je ostuda okresu," prohodil směrem k rozhodčímu Antonínu Sojkovi.