Druhý přípravný zápas 28.2.09 Umělka Humpolec

Jiskra Zruč - Kožlí  0:1 ( 0:0 )

Zruč n. S.: Svoboda - L. Jelínek, J. Kružík, M. Havránek, J. Váňa -  T.Frajt , J. Koudela , Tvrdík,Brož - Kohout, M. Havel
Průběžně střídali - L. Hájek, J. Havránek

Další přátelský zápas odehrála Jiskra na umělé trávě v Humpolci pod umělým světlem.

V prvním poločase za stálého deště hrála Jiskra s Kožlí vyrovnaný zápas.

Tým Kožlé figuruje na desátém místě 1.B-třídy kraje Vysočina.

O první nebezpečnou střelu se postaral Kohout, která ale naštěstí mířila vedle. Především se ale “bojovalo“ ve středu hřiště. Hosté se dostali k první střele až ve 30. minutě, ale Svoboda ve zručské brance mohl být klidný. Obrana vedená Pepou Kružíkem si vedla dobře a hlasitý koučink trenéra Jelínka týmu pomáhal ladit chyby během zápasu.

Vzhledem k tomu, že se neujaly zručské střely Havla a Tvrdíka a ani hosté nezakončily své brejky, skončil poločas 0:0!

Na druhý poločas poslal do hry trenér Jelínek dorostence Hájka a čerstvě uzdraveného Pepu Havránka.

První minuty nenaznačovaly žádné drama. Opakovala se situace z prvního poločasu. Byl to boj o míč ve středu hřiště. Ale již druhý poločas s mírnou převahou Kožlé u zručských hráčů se odhalila malá fyzická rezerva, ze které by ke konci zápasu mohli hráči brát.

V polovině druhého poločasu chyboval ve středu hřiště Koudela, a hosté založili rychlý brejk, hostující forward využil střetu Svobody s Hájkem ve vápně a uklidil míč do prázdné branky 0:1.

Jiskra už se do šancí nedostávala a když Kožlí nevyužila své náznaky, prohrála Jiskra i druhý přípravný zápas.

Teď už Jiskru čeká jen pohárové utkání 3. kola OFS s týmem Zbraslavic. A pokud podmínky dovolí, odehraje se tento zápas na domácí půdě!

Hodnocení trenéra Jelínka:

Na velice kvalitní umělé trávě za nepříjemného počasí se hrálo slušné utkání, kdy první poločas byl vyrovnaný,šance na každé straně tak po dvou. Všechny řady hrály zodpovědně, nikdo nám viditelně nepropadl. Ve druhém poločase nás soupeř přehrával,když některým hráčům došel fyzické síly a zaslouženě skóroval z brejkové situace po naší chybě ve středu pole. Jinak si myslím,že utkání proběhlo v pohodě a kluci si dobře zahráli na pěkném hřišti. Do začátku jarní části musíme ještě přitvrdit na výbušnosti a síle a u některých hráčů i na fyzičce a tak budeme připraveni do mistrovských bojů!