První přípravný zápas 14.2.09 Umělka Vlašim

Jiskra Zruč - Trhový Štěpánov 2:3 ( 2:0 )

Zruč n. S.:
Svoboda - L. Jelínek, J. Kružík, M. Havránek, J. Váňa - M. Váňa, J. Koudela , Tvrdík,Brož - Kohout, M. Havel
Průběžně střídali - Frajt, Fanta, Hájek, Zachariáš

PÁR FOTEK NALEZNETE ZDE

Jiskra začala proti svém svému soupeři z B-třídy, který po půlce sezóny okupuje jedenáctou příčku, dobře. A už v sedmé minutě se ujala vedení po chytré střele Kohouta, 1:0. Poté převzal otěže zápasu Štěpánov. Pěknou střelou orazítkovali tyč a zanedlouho břevno. Kombinace Jiskry na rychlém terénu vázla a Štěpánov si vytvářel tlak, ale obrana vedená Pepou Kružíkem si vedla dobře a do vážnější šance Štěpánov zručští obránci nepouštěli. A co prošlo, o to se postaral Standa Svoboda ve zručské brance. A když Honza Kohout z ničeno nic překonal lobem hostujícího brankáře podruhé, bylo o výsledku v první půlce rozhodnuto.
Do druhé půle poslal trenér Jelínek hráče na střídání.
A Štěpánov zesílil svůj tlak. Už v desáté minutě druhé půle si udělal brankář Svoboda výlet na kraj vápna, kde sestřelil hostujícího hráče a pískala se jasná penalta. Tu hosté využili a snížili na 2:1.
Jiskra stále bojovala, a i když Štěpánov měl větší procento držení míče,H onza Kohout mohl rozšířit svůj střelecký účet na tři branky, bohužel už nemířil přesně.
Hosté už pak trestali chyby zručských hráčů. V 65. minutě Štěpánov vyrovnal na 2:2, zanedlouho měl šanci ještě zručský Havel, ale hostující brankář vyrazil stěží nad břevno. Rozhodující branka přišla v 75. minutě, kdy se z přímého kopu trefil Štěpánov potřetí, 2:3!
Jiskra byla ještě v šancích, Zbyněk Fanta se pral, ale branku nevstřelil. Střídající Zachariáš také nebyl úspěšný, a tak první ostrý zápas zruč prohrála, 2:3!