Tréninkový zápas

Jiskra Zruč – Dolní Kralovice  0:5 (0:3)

Branky:  30. Maršoun, 34. Maršoun , 43. Pitelka,  56. Hanousek, 88. Pejša (Zruč)

Rozhodčí: J. Váňa st.  ČK: Havel (Zruč)

Sestavy: Jiskra Zruč: Svoboda – J. Váňa, Jouza, Hájek, M. Váňa – Zeman, K. Petrů, Janda, Havel – Koudela, Cudlín  Střídal: Mojžíš, Brož

Dolní Kralovice: J. Doležal - Jiří Marušák, J. Mareš, P. Roháč, O. Pitelka - L. Jelínek, P. Hanousek, L. Vrkoslav , P. Malina - J. Maršoun, Pejša (zapůjčen Zruč)
Z počátku tréninkového utkání byla Jiskra lepším mančaftem, dobře kombinovala a svého soupeře do ničeho nepouštěla až do zranění našeho kapitána Kamila Petrů, ale nepředbíhejme.

Jiskra ze začátku zatřásla dvakrát břevnem a to z hlavy či nohy Cudlína a Jouzi. V zahazování vyložených šancí se pak předháněl Cudlín s Koudelou a do toho střílel nepřesně ještě J. Váňa. Byla jen otázka času, kdy přijde první branka, ten čas však po celých devadesáti minutách nepřišel. Po odstoupení Kamila Petrů pro zranění kotníku, se hra Jiskry nepochopitelně rozpadla. A hosté z Kralovic ovládli hřiště ve svou one mans show. Nejdříve ve třicáté minutě využil kolmici L. Vrkoslava, Maršoun, který zachoval klid v zakončení a prostřelil Svobodu poprvé – 0:1! Druhá branka pro hrstku překvapených domácích fandů připravil opět pro Maršouna, Pitelka – 0:2! Po třetí brance hostů tři z deseti fanoušků opustili stadion s křikem vraťte nám vstupné, které jsme neplatili :-)

Druhý poločas Jiskra opět začala lépe než hosté, ale tentokrát z toho nebyly žádné vyložené šance. Za to hosté předvedli v 56. minutě zajímavou akci, kdy po výkopu od golmana Doležala, doskákal míč až k Hanouskovi, který obešel Svobodu a upravil na 0:4! Hra obou celků upadala, hlavně ta Jiskry a tak Kralovice v klidu hlídali svůj náskok až na jednu ojedinělou šanci, ze které zručští trefili tyč. Pomyslný pátý hřebík zatloukl zapůjčený hráč Honza Pejša, který využil dobrého sklepnutí spoluhráče a chybného zákroku Svobody a upravil na 0:5.

Smolný zápas bude chtít Jiskra odčinit už v sobotu, kdy přivítá doma od 17:00h. Miřetice.