Jiskra Zruč "B" - Nepoměřice   2:1  ( 1:0 )

Branky Zruč: 45. Cudlín, 75. Havrda - 50. D. Kocourek
ČK: 0/1 - Kocourek (Nepo)
Sestava Zruč: Sochůrek - Havrda, Hájek, P. Jelínek, J. Váňa - M. Váňa (Přenosil), Veselý (Janda), Z. Louda, Brož - Kozel (Zachariáš), Cudlín  Nepoměřice: Šíma – Nouzák, Knol (Kmoch), Kocourek, Stoupa – Kovařík, Vaňouček, Tvrdý, Culka (Duna) – Kakos, Linek

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Zruč nad Sázavou – V desátém kole se setkali sousedé v tabulce a že bylo o co hrát bylo zřejmé už od začátku utkání. Druhé průběžné místo lákalo každého, ale hlavně Jiskra nechtěla dát zatím nedobytnou tvrz zadarmo.

Hosté z Nepoměřic hrají nátlakový fotbal s plno přihrávkami a brejky. Ale ani Jiskra nezůstávala pozadu. Však začátek zápasu patřil hostům, kteří si drželi územní převahu, ale k žádné větší šanci to nevedlo. Kombinační hra vyhovovala Jiskře, ale i přesto se dlouho nedokázala prosadit. Jiskra postupem času hru vyrovnala a vytvořila si i šance, tu největší měl Kozel, ale hostující brankář dobře zakročil. V závěr první půle patřil domácím, kteří se tlačili do vápna. Až přišla první branka utkání, která padla po rohovém kopu M. Váňi, ve vápně si dobře naskočil Cudlín a poslal míč do branky 1:0! Brzo po rozehrání rozhodčí Šanda ukončil první poločas.

Druhá polovina načala náporem hostů, kteří se zatím jen zastřelovali. Ale v 50. minutě přišel trestný kop z poloviny hřiště, který k údivu všech skončil v brance. Jelínek se nedohodl se Sochůrkem, kterého míč přeskočil a skončil za jeho zády 1:1. Hosté pokračovali v zahazováních šancí, dvě ošemetné střely lapil Sochůrek, v dalších šancích skončil míč jen kousek od tyčí domácí branky. Postupem času Jiskra začala hru vyrovnávat, Cudlín po brejku z úhlu napálil jen hostujícího gólmana. Zanedlouho kopal roh opět Váňa, Cudlín dobře naskočil do souboje, gólman Šíma jen do míče plácl a následnou dorážku Cudlínovi chytil rukou na brankové čáře hostující Kocourek. Kopala se jasná penalta a došlo i Kocourkovo vyloučení. K penaltě se překvapivě postavil Zdenda Louda, a i když poslal gólmana na druhou stranu, tak  trefil jen tyč. Hosté vycítili šanci a opět se tlačili v před, ale síly docházely, protože od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Zápas tak rozhodl sváteční střelec Lukáš Havrda, kdy v 75. minutě křižnou ranou z třiceti pěti metrů vymetl šibenici hostující branky 2:1! Jiskra už kontrolovala utkání, i když Brož mohl ještě v závěru rozhodnout. Hosté se snažili vyrovnat, ale k vážnější šanci se nedostali.

A tak Jiskra pokračuje v dobrých podzimních výkonech a z domácího hřiště zatím soupeři odjíždí s nulou.

Příští zápas rezerva odehraje na horké půdě v Nových Dvorech, kde se pokusí překvapit a získat další důležité body. Výkop je již ve 14:00h.