Nové Dvory "B" - Jiskra Zruč "B"   0:3  ( 0:1 )

Branky :
Fanta, Menšík, Kozel
Sestava Zruč: Sochůrek - J. Váňa, Hájek, Havrda, Prošek - Zachariáš, Z. Louda, Kozel, Janda  - Fanta (Přenosil), Menšík

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Nové Dvory – Netradičně v sobotu, ale za to v poslední době tradičně bez střelce Cudlína, který vypomáhal A-týmu, vyrazila rezerva k nepříjemnému soupeři do Nových Dvor. S tím to soupeřem, hlavně na jeho hřišti vůbec nemá dobrou bilanci, a však postavení v tabulce, hostilo do role favorita právě náš tým. Rezerva, ale i tak nechtěla nic podcenit, ve velké zimě, proběhla řádná před zápasová rozcvička, která napomohla ke správné provozní teplotě všech hráčů. Všechny tyto poznatky vedly ke hře v prvním poločase, kdy Jiskra kontrolovala utkání a nenechávala domácí hrát jejich hru. Brzy se tak ujala vedení, kdy se prosadil Fanta křižnou ranou k tyči po narážečce s Zachariášem 1:0! Domácí hlavně hrozili ze standardních situací, ale Sochůrek ve zručské brance si dobře korigoval obranu, a sám vypomáhal dobrými zákroky. Na levé straně dobře pracoval opět Janda, společně s Loudou patřili na hřišti k nejlepším. Zručská obrana, tentokrát zdobila dobrá komunikace o přebírání hráčů, a tak útočníci domácích moc prostorů nedostáváli. A kdyby nebylo pár zaváhání při odkopu či rozehrávce mohl být první poločas bez zbytečných nervů.

Druhý poločas opět Jiskra začala náporem, věděla totiž, že druhá branka by přinesla uklidnění. A také že přišla, po rohu Jandy hlavičkoval nepřesně Hájek až k volnému Menšíkovi, který v podstatě první poločas neviditelný nechal vzpomenout na to co ho zdobilo za éry slavné Benfiky, být ve správný čas na správném místě. A tak uklidnit Jiskru a poslat ji do dvoubrankového vedení. Domácí se snažili převzít iniciativu, ale Jiskra nenechala domácí vůbec hrát. Roli hrál i těžký terén, který dělal problémy oboum celkům. I přesto však Jiskra přidala další branku. Když po sérii zmatků u domácích obránců ve vlastním vápně, kdy v podstatě nahráli Kozlovi před prázdnou branku, který už neměl problém uklidit míč do branky potřetí 3:0! Jiskra i nadále pokračovala v zodpovědné hře, o střely ze střední vzdálenosti se staral Louda, pěkné sólo předvedl Janda, ale zastavil ho až stoper domácích. V závěru utkání si domácí vytvořili několik šancí, ale vše uhasila Zručská obrana. A tak si Benfika odváží důležité tři body. Už příští týden čeká Jiskru tým Rataj n.S. Start utkání 14:00h.!