Jiskra Zruč "B" - Křesetice "B"   2:1 (1:1)

Svoboda - Kovařík, Kozel, Hájek, Váňa J. - Tvrdík, Koudela, Louda Z., Louda T. - Veselý, Fanta střídali: Prošek, Zeman, Vlasák

(hráno současně jako pohár OFS).

TABULKA ZDE
TABULKA POHÁRU OFS ZDE
     V posledním domácím utkání podzimní části soutěže byl soupeřem rezervy Zruče B-tým Křesetic. Zápas byl součastně náhradou za neuskutečněný zářijový souboj v okresním poháru. Ten byl v původním termínu odvolán, neboť hřiště v té době bylo po vydatném děšti nezpůsobilé ke hře. V sestavě domácích se po odpykání disciplinárního trestu objevila i opora A-týmu Zruče Jakub Koudela, pro kterého to byl první zápas od vyloučení v Sázavě. Nucená třítýdenní pauza byla na jeho výkonu, zejména v úvodu utkání, znát.
     Do úvodu minut zápasu nevstoupil domácí tým správnou nohou. Hráči kazili velké množství přihrávek a zcela chyběl pohyb bez míče. Hosté z Křesetic se od začátku především soustředili na obranu, ze které vyráželi do brejků. Prvních patnáct minut měla územní převahu Zruč a přes časté nepřesnosti v kombinaci si vypracovala dvě slušné šance ke vstřelení úvodní branky. Střely Fanty a Tomáše Loudy minuly o kousek branku hostí. V dalších minutách se však hra vyrovnala a po závaru v pokutovém území domácího týmu přišel šok v podobě vedoucí branky Křesetic. Při ní si vybral slabší chvilku domácí brankář Svoboda, když do sítě propustil slabou střelu hrače Faltýna. Stav utkání tak byl 0:1. Inkasovaná branka přeci jen na chvíli trochu probudila hráče rezervy Zruče z podzimního spánku. Zvýšená aktivita přinesla své ovoce deset minut před koncem prvního půle, kdy po přihrávce Lukáše Hájka vyrovnal z hranice pokutového uzemí Jakub Koudela. I na této brance se výrazně podepsal brankář, tentokráte hostí, který tak napodobil strážce domácí svatyně Svobodu. Do kabin na přestávku se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.
     Poločasová domluva trenéra Kozla a změny v sestavě vedly ke zlepšenému výkonu B-týmu Zruče ve druhé polovině utkání. V dobrém světle se předvedl mladý Zeman, který vystřídal svého spoluhráče z dorostu Tomáše Loudu. Domácí tým si díky zpřesněné kombinaci vypracoval několik dobrých šancí k vstřelení rozdílové branky. Bohužel ani střelec posledních kol Fanta (stejně jako další hráči) je nedokázal proměnit. Narůstající tlak sebou přinášel také větší počet standartních situací ve prospěch Zruče, zejména pak rohových kopů. Většinu z nich zahrával právě Jakub Koudela. Po jednom z nich ve slibné pozici přestřelil branku hostí Lukáš Hájek. Mnohem lépe si o chvíli později po dalším rohovém kopu Koudely vedl Veselý. Po jeho dorážce z malého vápna se B-tým Zruče dostal dvacet minut před koncem zápasu do vedení 2:1. Po vstřelení rozdílové branky se hosté z Křesetic odhodlali k většímu otevření hry, což přinášelo domácím možnosti k nebezpečným brejkům. Vzhledem k tomu, že Fanta, Veselý a další hráči své velké možnosti neproměnili, byl výsledek utkání otevřený až do poslední minuty. Snaha hostí o vyrovnání v závěru již vedla pouze k jediné větší příležitosti, kdy však napravil své zaváhání z prvního poločasu domácí brankář Svoboda. Utkání tak skončilo vydřenou, ale za výkon v druhém poločase zcela zaslouženou výhrou domácích v poměru 2:1. Posledním utkáním podzimní části soutěže odehraje B-tým Zruče 13.11. na hřišti Hlízova. Opět půjde zároveň o utkání okresního poháru, kde má zručská rezerva stále šanci postoupit do dalších bojů.