Rataje n.S. "B" - Jiskra Zruč "B"  1:2  (1:2)
Branky Zruč: J. Novotný z pen. - Vlasák, T. Louda
Sestava Zruč: Cudlín  -
Kružík, Havrda (c), Schindler,Hájek, Z. Louda, Zachariáš,T. Louda, Janda, Vlasák ( Lejnar ), Přenosil ( Pejša)

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
PÁR FOTEK NALEZNETE ZDE

V sobotu odpoledne Jiskra vyrazila ke svému poslednímu zápasu. Do Rataj opět dorazil velmi mladý tým, kterému se při nastupování posmívali samotní hráči Rataj.

Začátek utkání patřil domácím, kteří drželi míč na svých kopačkách, ale k vyložené šanci se nedostali.

Jiskra postupem času začala přebírat aktivitu a ratajské “dědky“ přehrávat. Několik nebezpečných kolmic do vápna zastavil domácí pomezní! Ale v polovině první půle, kdy Schindler potáhl po lajně míč a předložil čechraný centr do vápna, na který si naskočil Vlasák a hlavou od tyče zavěsil, 0:1!

Domácí byli zaskočeni průběhem utkání, kdy na těžkém terénu převyšovala hbitost a rychlost na úkor zkušenosti.

Netrvalo dlouho a Jiskra zasadila druhý pomyslný hřebíček do Ratajské rakve.

To Zachariáš zachytil odražený míč na půlce, nikým neatakován si to namířil k vápnu, kde obešel obránce a předložil přihrávku před branku, tu ještě stačili domácí obránci zachytit, ale následným pokusem si dal Zachariáš záležet a poslal míč zcela volnému T. Loudovi, který z voleje zakončil přesně, 0:2!

Jiskra držela první poločas ve své moci a diktovala tempo. Komplikace však přišla v závěru poločasu, kdy si neobratně počínal ve vápně Hájek, trefil vysokou nohou soupeřovu hlavu a pískala se jasná penalta. Ratajský Novotný si počínal velmi zkušeně a nedal Cudlínovi ve zručské brance šanci, 1:2!

Tlak Rataj do konce poločasu už byl bez šancí, a tak poločas vyhrála Jiskra 2:1!

O poločasové přestávce chválil kapitán Havrda společně s aktivním trenérem a nejstarším členem zručské výpravy Lubošem Lejnarem hráče za první poločas a nabádal k obezřetnosti na nástup Rataj. Úkol zněl jasně, nechat Rataje vybláznit a pak vstřelit rozhodující branku. Tak, jak v prvním poločase.

Do druhé půle Rataje opravdu vlítly. Ale Jiskra pozorně bránila. Zručské protiútoky hlavně táhl Tomáš Louda, který schytal od soupeře hodně ran.

Rataje měly tlak, ale do žádné šance se nedostaly. Cudlín jen musel pohotově zasáhnout při závaru po rohovém kopu před zručskou brankou. A když začal útočit i ratajský brankář, měla Jiskra šance utkání rozhodnout, ale dvě Loudovy šance v brance neskončily. Další náznaky brejků, pohlídal “pozorný“ domácí pomezní. Jiskra druhý poločas bojovala a zasloužila si v Ratajích bodovat.

A také, že bodovala, Rataje už branku nedaly, a tak Jiskra odvážela poprvé v sezóně tři body a ještě ze soupeřova hřiště. Radost zručských hráčů byla nekonečná, při vítězném pokřiku málem spadly ratajské kabiny. Při odjezdu ještě v údolí zněly vítězné sirény z aut. Při následné rozlučce už se meze nekladly a kdo byl nejvíce slyšet, byli právě hráči B-týmu.

Snad rezerva Zruče vykročí do Jarní části tak, jak skončila podzimní, i když ji doma čeká těžký soupeř z Malína!!!