Jiskra Zruč "B" - Malín "B"  2:0  ( 0:0 )

Sestava: Svoboda - M. Sindler, L. Kořínek, L. Havrda, L. Hájek - L. Zachariáš ( 75. J. Váňa ), Z. Louda, J. Kohout, T. Veselý ( 79. J. Pejša ) - T. Cudlín (82. Prošek ) , I. Vlasák

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Zruč – Za stálého deště se v neděli hrálo čtrnácté kolo čtvrté třídy.

Jiskra po nevydařené přípravě v Hněvkovicích hlavně chtěla proti třetímu celku tabulky uhrát dobrý výsledek.

Do kádru byl zařazen Honza Kohout, který po vypršení karetního trestu mohl vypomoct B-týmu Jiskry. Zachytat si přišel také brankář Svoboda, ale moc práce ani neměl.

Chyběli ještě Janda s Tomášem Loudou, kteří hráli přátelské utkání U-16 za Zručské Benago!

Samotné utkání začalo velmi opatrně s nepřesnostmi na obou stranách! Hosté během první půlky brankáře Svobodu moc neohrozili. Za to Cudlín s Kohoutem provětrávali obranu hostí častěji. Dvě střely ještě vyprodukoval Lukáš Kořínek, které ale skončily vedle. Poté při dlouhém autu Cudlína a prodloužení Kohouta chyběly Zachariášovi centimetry, aby ve skluzu poslal míč do sítě. V další šanci byl Kohout, ale samostatný únik nedotáhl k tížené brance. Jiskra byla v první půlce vyrovnaným soupeřem třetího celku soutěže, i když Malín určitě nepředváděl jeho maximum. Za to Jiskra bojovala a šla za svým cílem.

Druhý poločas byli aktivní hosté a jen vlastní chyby Jiskry vytvářely šance pro hostující tým. Ti naštěstí zmatky v obraně nepotrestali a jejich střely končily vedle.

V polovině druhé půle vstřelil gól z přímého kopu Honza Kohout, ale rozhodčí pískal opakování akce za faul na Cudlína, který stínoval ve zdi. Opakovaná střela Kohouta skončila na tyči!

Jiskra se dostávala do hry, v brejku byl Vlasák, ale zakončil zbrkle vedle. Ke konci zápasu už to vypadalo, že jsou všichni na hřišti smíření s remízou 0:0! Ale to se v 80. minutě prodral Vlasák k míči, přistrčil Cudlínovi do brejku, který tváří tvář gólmanovi nezaváhal, 1:0! O dvě minutky později pálil z dálky Kohout, střela minula šibenici jen o kousek. A když se Malín nadechoval k drtivému závěru, vybojoval opět míč Vlasák a předložil ho Kohoutovi, ten poslal prudký přízemní centr před branku, kde prolétl napříč vápnem na zadní tyč a našel střídajícího J. Váňu, ten už si věděl rady, 2:0!

Hosté už se k ničemu nedostali, a tak jak neočekávali, odjeli ze Zruče s nulou na kontě.

Utkání se hodnotí dobře, Jiskra si šla za svým cílem. Byla dravější a chtěla vyhrát. To se povedlo a tak se po delší době odpoutala z posledního místa. Už další neděli 5.4. ji čeká další těžký soupeř z Nepoměřic. A ten body doma zadarmo nedává.