Nepoměřice - Jiskra Zruč "B"   2:0  ( 1:0 )

Branky:  2 Lilek
Sestava: T. Cudlín - M. Sindler, L. Havrda, L. Hájek, T. Louda - P. Janda, Z. Louda,M. Váňa ( V. Přenosil ), T. Veselý ( J. Pejša ) - L. Zachariáš ( Štěch ), I. Vlasák

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Miskovice – Za ideálního počasí na neideálním hřišti se odehrálo třetí kolo čtvrté třídy. Jiskra dorazila do Miskovic, kde Nepoměřice hrají své domácí zápasy, s kompletní sestavou. A tak se mohl očekávat vyrovnanější souboj než v podzimní části sezóny, kdy Nepoměřice domácí Jiskru deklasovaly sedmibrankovým přídělem.

Hřiště v Miskovicích je nejen hrbolaté, ale i znatelně z kopce. Kapitán Havrda vylosoval Jiskře v první půlce směr do kopce a bylo vidět, že to určitě bylo správné rozhodnutí. Domácí sice byli v prvním poločase nebezpečnější, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracovali. Cudlín ve zručské brance mohl být v klidu. Nepoměřice hlavně hrozily dalekonosnou střelbou, která však svůj cíl nenašla. Jiskra vyprodukovala první střelecký pokus v polovině první půle, ale Michalovi Váňovi střela nesedla, a tak s ní domácí brankář Šíma neměl problém.

Domácí hrozili hlavně z brejků a bylo vidět, že tuto hru doma praktikují velmi často. Někdy až záchranářské odkopy nacházely domácí hráče s milimetrovou přesností. Jeden z mnoha brejků domácí využili, i když moment to byl velmi sporný, když do stojícího Cudlína narazil domácí útočník a rozhodčí z Kolínska odpískal pokutový kop. Domácí Lilek už si věděl rady a střelou pod břevno stanovil vedení domácích 1:0! Jiskra se snažila, v další šanci se ocitl Zachariáš, který však svou hlavičku po přímém kopu Váňi do branky neusměrnil. Zanedlouho ještě pálil Louda, ale Šíma v nepoměřické brance si nepřesnou střelu v klidu pohlídal. Ani domácí už nic nevymysleli, a tak vyrovnaná první půle skončila vedením Nepoměřic 1:0!

Do druhé půlky vlétla Jiskra jako uragán. Zatlačila domácí před její šestnáctku. Přicházely i šance, Louda s Jandou pálili vedle. Vedle mířil hlavou i Zachariáš po krásném centru Váňi. Asi největší šanci spálila Jiskra v 55. minutě, kdy Zdenda Louda vypálil, domácí Šíma jen vyrazil vedle sebe a dobíhající Zachariáš udělal vybíhajícímu Šímovi kličku a předložil Vlasákovi, který na desítce jen těsně minul domácí branku. Pak ještě z poloviny hřiště pálil z nepřímého kopu Cudlín a domácí Šíma měl co dělat, aby míč vyrazil nad břevno! Jiskra stále kontrolovala hru, ale žádné střely se neujaly. Domácí hráli to, co potřebovali, posílali kolmé balóny za obranu, kde už na ně číhali domácí útočníci. Jeden z mnoha brejků ale domácí dotáhli do konce. To domácí útočník obelstil vybíhajícího Cudlína, předložil před prázdnou banku Lilkovi, a ten už pohodlně uzavřel skóre na 2:0! Od této doby už se dohrávalo jen z povinnosti, i když stále Jiskra držela míč na svých kopačkách. Dokonce zápasu měla Jiskra ještě několik standardních situací, kdy Z. Louda a T. Louda pálili z dobré pozice jen nad. A ani žádný z mnoha rohových kopů už také Jiskra nevyužila, a tak utkání skončilo 2:0 pro domácí celek.