Jiskra Zruč "B" - Malešov "B"  1:3  ( 1:1 )

Branky:
Z. Louda - R. Špitálník 2, Zlata
Sestava: Cudlín - M. Sindler, L. Havrda, L. Hájek, T. Louda - P. Janda ( M. Němec ), Z. Louda, T. Veselý ( V. Přenosil ), L. Zachariáš ( J. Kružík ) - J. Kohout, I. Vlasák

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Zruč – Za velmi větrné neděle přijel do Zruče nevyzpytatelný soupeř z Malešova. Už při příjezdu jsme spatřili několik posil z A-týmu, včetně špílmachra Radka Špitálníka.

A že to byl těžký soupeř ukázalo i samotné utkání. Jiskra nepředvedla stejný výkon jako v posledních čtyřech zápasech, ale i přesto se s Malešovem dala hrát vyrovnaná partie.

Malešov však přesně věděl co hrát a hráči Jiskry nedokázali najít recept na samotnou hru Malešova. Přesto první půlku opět v podstatě dorost pracoval dobře. I když brzo Jiskra prohrávala, to se šikovně trefil malešovský Zlata, který nachytal Cudlína ve zručské brance, místo centru zvolil střelu a banku trefil přesně. Jiskru branka trochu přibrzdila, ale opravdu jen na chvilku. Vyrovnat mohl brzy Zachariáš, ale jeho teč po centru Kohouta šla jen do boční sítě. Poté byl v šanci samotný Kohout, ale jeho přízemní střela skončila jen na tyči. Nejvíce provětrával hostující obranu na levé straně Vlasák, ale své průniky nedotáhl do konce. Pak ale přišla paráda Zdendy Loudy, který se prosadil přes svého strážce a z 30 metrů poslal míč do branky za překvapeného brankáře hostí, 1:1! Jiskra chtěla do poločasu otočit, ale po přímém kopu Sindlera, pálil Janda vysoko nad. Zručskou obranu nejvíce provětrával Radek Špitálník, který často motal hlavu zručským stoperům - Hájkovi a Havrdovi. První poločas se však dostal jen k několika centrům, o které se postaral golman Cudlín . Hosté pak ještě po rohovém kopu nastřelili břevno, ale to bylo z jejich strany, co se týká šancí v první půlce všechno. Jiskra už také vážněji neohrozila branku soupeře a tak poločas skončil 1:1!!

Do druhé půle skočili lépe hosté a také, že brzy udeřili. Jiskra, která se tlačila vpřed, nechávala otevřená zadní vrátka a toho R. Špitální náramně využil. Dostal přesný míč do brejku, ve vápně si položil Hájka a Cudlína a pohodlně zakončil do prázdné branky. Jiskra nestačila ani odpovědět a už měla ve své síti třetí branku, to opět Špitálník dostal míč za zručskou obranu, vybíhající Cudlín však u míče nebyl dřív, a tak ho R. Špitálník lehce přehodil a upravil na 3:1 pro hostí. Jiskra už neměla co ztratit a tak se vrhla do útoku. Střílející Louda s Jandou nemířili přesně. Malešov si už výhru nenechal utéct, a tak ve Zruči jako první tým jara získal všechny body.