Nové Dvory "B"  - Jiskra Zruč "B"   6:1  ( 2:0 )

Branky :
2x Melša, Melezínek, Zelený, Maáček, Jakub Rak - Vlasák
Sestava: O. Sochůrek - M. Kozel, L. Havrda, L. Hájek, J. Prošek - M. Němec, Z. Louda ( 45. Přenosil ), T. Veselý, L. Zachariáš - T. Cudlín , I. Vlasák

Nové Dvory – Těžko hodnotit tento zápas, Jiskra dorazila v sobotu odpoledne s kombinovanou sestavou. Chyběli Janda, T. Louda, M. Šindler, Pejša. Zranění hlásil Tomáš Cudlín, Zdenda Louda a Tomáš Veselý.

Dorostenci, z kterých se mužstvo B-týmu skládá, hráli zápas v sobotním dopoledni, kdy bojovali o první místo ve své soutěži s týmem Uhl. Janovic! Jejich únava ve druhé půlce byla znát.

Nové Dvory se netajily tím, že ani jejich B-tým se nikdy bez podpory A-týmu nesloží. Tím pádem se na hřišti ocitli asi 4 hráči Béčka a zbytek byl doplněn z A-týmu.

Už tak unavená a zraněním zdecimovaná Jiskra neměla moc šancí, i když první poločas nebyl tak marný. Jiskra se snažila, měla i šance. Jako první Cudlín s Vlasákem promarnili své příležitosti. Z přímého kopu opět Cudlín pálil nebezpečně, ale nad. I přesto domácí pokračovali ve stálém tlaku a Zručská záloha ve svém středu nestíhala. V obraně dobře pracoval Prošek, který se vrátil po 10 letech do velkého fotbalu, ale po poločase mu došly síly. Domácí se ujali vedení 2:0 po dvou podobných situacích, kdy domácí záložník obstřelil Sochůrka z hranice šestnáctky.

V poločase vystřídal zraněného Loudu – Přenosil. Cudlínovy potíže se zhoršily a v polovině druhé půle odkráčel bez možnosti na střídání za lajnu. To už však domácí na hřišti dominovali a dělali si co chtěli. A když náskok brzy narostl na 4:0, bylo po zápase. Poté domácí polevili a nechali už tak unavenou Jiskru trochu hrát. Nejdříve Vlasák pálil s pomocí teče do spojnice a ani Zachariáš své sólo z poloviny hřiště nedotáhl ke gólové radosti. Domácí trestali sebemenší vysunutí Jiskry, po jednom z brejků upravili na 5:0! Jiskra se po obdržené brance dočkala alespoň čestného úspěchu, kdy po akci Veselého upravil do prázdné branky Vlasák 5:1! Však po pár minutách i zmiňovaný Veselý odkulhal za postranní čáru a Jiskra dohrávala o devíti lidech. Domácí až v závěru přidali poslední šestou branku a naložili tak Jiskře pořádný balík na cestu.

Myslím, že každý z hráčů by si měl ale uvědomit co pro něj znamená hrát za B-tým. Zda to berou jako povinnost či zábavu.

Myslel jsem si, že se konečně vytvořila parta, která něco dokáže, avšak naše výkony mají spíše sestupnou tendenci. Je potřeba se nad tím vším zamyslet, protože jsou tu lidi, kteří B-týmu věnují spoustu svého volného času a peníze viz. Luboš Lejnar.

Tak doufám, že si před nedělním zápasem s Hlízovem v kabině sedneme a pohovoříme jak dál, protože takhle to opravdu dál nepůjde.