20. KOLO III. třídy

Záboří n. Labem – Jiskra Zruč “B“  3:2 (2:1)

Branky: 3. Cimr, 45. Vobořil, 47. Cimr – 40. a 85. Viktora

Sestava: Jiskra Zruč: Cudlín – J. Váňa, J. Havránek, Hájek, Brabec – Zachariáš, Mojžíš (50. Pejša), Viktora, P. Jelínek – Kozel, Bareš
Jiskra v dalším existenčním zápase nezačala dobře a z prvního útoku prohrávala, to se po brejku trefil domácí Cimr. Jiskra mohla brzy odpovědět, ale Zachariáš v nadějné pozici ještě hledal své spoluhráče, v další šanci však už střílel a domácí brankář už musel zasahovat. Jiskra se tlačila k soupeřově brance, v další šanci byl Bareš, ale i on se gólově neprosadil. Domácí hrozili z brejků, ale v první půlce stříleli spíše vedle, než aby ohrozili Cudlína ve Zručské brance. Vyrovnat se podařilo benfice ve čtyřicáté minutě. Dlouhý Cudlínův nákop poslal do brejku Viktoru, který nezaváhal a srovnal výsledek – 1:1. Do poločasu bohužel Záboří dalo vedoucí branku z přímého kopu. Šibenici trefil krásně Vobořil - 2:1.

Do druhé půle Jiskra nastoupila s vidinou vyrovnat a vstřelit rozhodující branku a Cudlínem v útoku, který si vyměnil post s Milanem Kozlem. Bohužel se opakovala situace z první půle, kdy z prvního protiútoku se prosadil opět Cimr a zvýšil tak náskok domácích – 3:1! Od této chvíle domácí pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných brejků, které však zahazovali. Ani domácí brankář nebyl druhou půlku v permanenci. V největší šanci byl Bareš, ale jeho dorážku po závaru vykopávali domácí „beci“ z brankové čáry. Až v závěru předvedl parádní střelu z přímého kopu Viktora a snížil na – 3:2. Na další akce už Benfika sílu neměla. A tak musí dále bojovat a čekat na zaváhání soupeřů.
Podpořte tak Jiskru už v nedělním zápase proti Bratčicím (15:00h.), kdy jde opět o vše a jiskra musí bodovat.
VÝSLEDKY DVACÁTÉHO KOLA:
Křesetice - B. Podolí B 1:3 (0:1), J. Pokorný - R. Toman 2, L. Štoček.
Žleby - Suchdol B 2:3, Forman, Mikula - Bášti, Bureš, Střihavka.
Bratčice - Hlízov 3:2 (1:1), Fendrych, Hašek, Říha - Křelina, Kareš.
Chotusice - Tupadly B 9:0 (6:0), J. Goliáš 3, Čmakal 3, Jiroušek, Mathes, Dospěl.
Paběnice B - Č. Janovice 1:2 (1:2), M. Votava - R. Menšík 2.
Sedlec B - Kluky 1:3 (0:2), Jan Vavřina - M. Šrámek 2, Navrátil.