Rataje n. Sáz "B" - Jiskra Zruč "B"   1:6  ( 1:2 )

Branky Zruč: 3x Fanta, 2x Zachariáš, Kovařík

Rozhodčí: p. Procházka
Sestava Zruč B: Kořínek - J. Váňa, Kozel, Kovařík, Prošek - Svatoš, Vosyka, Z. Louda, T. Louda - Zachariáš, Fanta
V jednadvacátém kole vyrazila rezerva Zruče k neoblíbenému soupeři do Rataj. S týmem Rataj mají špatnou bilanci všechny naše týmy. V podzimní části rezerva ostudně prohrála na vlastním hřišti 3:5 a tak se chystala odplata. Která však něměla být jednoduchá. Benfika postrádala několik hráčů ze základní sestavy, kteří odcestovali z A-týmem do Tupadel. Návrat však hlásil zamilovaný Jirka Prošek a po zranění Lukáš Zachariáš.

Jiskra na svého soupeře vlétla. Už v páté minutě mezi váhající beky vlítl Zachariáš, ale sou střelou orazítkoval jen tyč domácí branky. O chvilku později už se skóre měnilo, rychlonohý Fanta poslal po brejku míč do tyče od které se odrazil k dobíhajícímu Zachariášovi, ten už neměl problém zakončit do odkryté branky. Do další Zručské šance se hnal opět Fanta, který byl nevybíravě faulován ze zadu, kdy už měl před sebou jen brankáře domácích. Rozhodčí však vytáhl jen žlutý kartónek.Jiskra stále tlačila a odměnou jí byla další branka, kterou Zachariášovi, krásně připravil Svatoš. A mohlo být ještě veseleji, ve třicáté minutě byl faulován ve vápně aktivní Fanta a pískala se penalta. Do té samotní hráči naverbovali nečekaného střelce z úvodu utkání Zachariáše, který však odmítl dát svůj první životní hattrick a napálil míč jen do tyče Ratajské branky.
Po neproměněné penaltě se hra začala vyrovnávat. Domácí posílali vysoké míče za Zručskou obranu, které na těžkém terénu nekontrolovatelně odskakovaly. Rataje však měly jen náznaky šancí. Jedinou vyloženou ale proměnily, kdy mezi beky zůstal nepokrytý domácí hráč, který po centru z voleje poslal míč do sítě. Zdálo se, že se bude schylovat k dramatu, ale domácí se v podstatě o šance připravovali sami.Poločas tedy skončil vedením Jiskry 2:1!

Druhý poločas začal jak ten první, Jiskra opět přitlačila svého rivala k jeho brance. A první šance se nemuselo čekat dlouho. Nejdříve přišla série rohových kopů při kterých pěkně hlavičkoval Vosyka, ale brankář domácích stačil vyrazit na další roh. Z následujícího rohu už přišlo očekávané uklidnění týmu z hlavičky Kovaříka, který nekompromisně z malého vápna poslal míč do sítě po parádním centru Vosyky. Třetí branka zlomila odpor domácích, kteří možná byli aktivnější, ale Jiskra trestala jejich nerozvážnost. Další branka padla z kopačky Fanty, který využil špané vyrážení míče brankáře domácích a do práždné branky upravil na 4:1! Fanta byl přichuti. S dosti unavenými obránci si dělal kuželky, jako třeba při páté brance, kdy prošel obranou, položil si brankáře a poslal míč do sítě 5:1! Fanta svůj výborný výkon v zápase korunoval svou třetí brankou, kdy svý osobitým stylem opět utekl všem a všemu a elegantně přeloboval padajícího brankáře 6:1! Domácí se stále snažili, ale šestá branka je položila. A tak se utkání dohrávalo ve vlažném tempu. Tento výsledek byl pro všechny hráče nečekaný a přitom zasloužený!