Jiskra Zruč "B" - Miskovice   3:1 ( 1:0 )

Branky Zruč: 2x Viktora, T. Louda - Chvála

Rozhodčí: p. Pařez
Sestava Zruč B: Kořínek - J. Váňa, Janata, Hájek (Kovařík), L. Jelínek - T. Louda, Vosyka, Z. Louda, Zachariáš (Viktora) - Kozel (Zeman), Veselý

V neděli odpoledne se potkali sousedi v tabulce, favorizovaná Jiskra na druhém místě měla náskok bodu na třetí Miskovice.

Souboj začal pro Jiskru ideálně, hned na začátku dostal pas od Janaty T. Louda, který se vyhnul obráncům a na bližší tyč dal vedoucí branku 1:0. Vše vypadalo dobře, ale postupem času se hra začala vyrovnávat. Naši obránci měli problém hlavně při trestných či rohových kopech. Hostující hráči byli dosti vysocí, že snadno přehlavičkovali naše borce. Jednou hosté po rohu zazvonili na břevno při další šanci mířili nad branku. Jiskra sice držela míč, ale hosté byli nebezpečnější, však poslední šanci v první polovině jim krásně chytil Kořínek ve Zručské brance. Jiskra si žádnou vyloženější šanci nevypracovala a tak poločas vyhrála 1:0!

Druhá polovina začala jako ta druhá, Jiskra držela míč, ale hosté si vytvářeli šance. Při další nebezpečné střele opět musel výborně zasáhnout Kořínek. Až přišla 60. minuta, kdy si po rohovém kopu na odražený míč počkal střídající Viktora a který poslal nekompromisně z voleje k tyči hostující branky 2:0! Hosté tak museli hru otevřít a Jiskra podnikala nebezpečné výpady do hostující obrany. Však kdo vstřelil branku, byli právě hosté. Za obranou zůstal nepokrytý Chvála, který nedal střelou k tyči žádnou šanci našemu brankáři a snížil tak na 2:1. Poté převzali iniciativu hosté, ale k žádné vyložené šanci to nevedlo. Za to jiskra hrozila zmíněnými brejky. Nejdříve pálil parádně T. Louda, ale střela lízla jen břevno, pak se v obrovské šanci ocitl Veselý, ale odkrytou branku přestřelil, do třetice pálil aktivní Vosyka, ale i jeho střela mířila nad branku hostů. Jiskra se dočkala až v devadesáté minutě, kdy z dálky napřáhl Z. Louda, jeho parádní ránu ještě vyrazil brankář hostí na břevno, ale dobíhající Viktora už neměl problém upravit na 3:1! Po rozehrání rozhodčí ukončil utkání.

Už příští týden Jiskra vyráží do Miskovic, kde se utká s Nepoměřicemi. Zároveň však hraje i  A-tým ve Zbýšově, kterému bude chybět 6 hráčů základu a tak budou muset naskočit legendy Zručské kopané, pánové Tomáš Frajt a Honza Kohout + další dorostenci.