Jiskra Zruč "B" - Hlízov   3:2 ( 2:1 )

Branky Zruč: 2x Veselý, Fanta

Rozhodčí: p. Fidra
Sestava Zruč B: Borek - Hájek, Janata, Viktora, Kovařík - T. Louda, Z. Louda, Smutný (Kohouot), M. Váňa - Veselý, Fanta (Kozel)
Při nedělním odpoledni a po náročné rozlučce nastoupila Jiskra proti svému oblíbenému soupeři z Hlízova. Oblíbený protože, i když Jiskra není kompletní, tak si vždy s tímto soupeřem dokáže poradit. Tentokrát přijel i náš “oblíbený “ rozhodčí Fidra. A dokázal všem jakým kvalitním rozhodčím je. A to i před zraky delegáta.  Delegát se neocitl na našem zápase jen tak náhodou, Zbraslavice totiž teprve zvažují, jestli své B-mužstvo přihlásí do třetí třídy. A tak Jiskra musela vyhrát, aby srovnala bodový zisk a posunula se díky lepším vzájemným zápasům na druhé místo. Okolnostem také pomohla remíza Miskovic s Malešovem, když posílený Malešov vedl už 4:2, stejně výhru neurval, v 92. minutě se pískala pro domácí penalta, z které Miskovičtí srovnali stav na 4:4.

Podle posledních informací, ale Zbraslavice nakonec svůj tým s největší pravděpodobností do třetí třídy přihlásí a tak se nedělní zápas hrál hlavně o čest.

O čest šlo možná, ale jen hráčům. Pan Fidra zopakoval svůj výkon z Křesetic a nebýt přítomnosti delegáta mohl zápas skončit blamáží, i tak doufáme, že delegát který si celý zápas zapisoval přestupky sudího z toho výkonu rozhodčího, vyvodí nějaké důsledky.

Ale k zápasu! Jiskra hrála dobře a svého soupeře k ničemu nepouštěla. Své první šance spálil Veselý. Jiskra na svou vytouženou branku však nemusela čekat dlouho. To Veselý se uvolnil a z úhlu překvapil ránou po zemi hostujícího gólmana 1:0. Jiskra i nadále tlačila, až přišla další velká neproměněná šance, která naše hráče trochu přibrzdila. Pan rozhodčí totiž tlačil hosty stále víc a víc do vápna až si vymyslel penaltu, které snad nevěřili ani hosté. Bylo to tak vyrovnáno, a tak se začalo hrát na to, kdo zakřičí více nahlas “jau“ či “auvajs“, protože na to pan rozhodčí slyšel nejčastěji. Tuto taktiku však provozovali jen hosté, Jiskra se tak musela vypořádat se spousty spornými okamžiky. Kluci to zvládli a brankou do poločasu opět dokázali strhnout vedení na svou stranu.

Druhý poločas už byl o frustraci a o tom kdo udrží a neudrží nervy, domácí lavička se jen výmluvně obracela na tribunu, kde seděl zmiňovaný delegát. Nic jiného bohužel nešlo dělat. Naštěstí benfika bojovala posvém a přidala v polovině druhé půle třetí branku a vše vypadalo dobře. Hra se hlavně odehrávala ve středu pole a tak se nedala šance rozhodčímu vymyslet nějakou tu penaltu. Když to nešlo hostům do šestnáctky, tak to zkoušeli z nepřímých kopů, které jim pan Fidra spolehlivě pískal. Po jednom z mnoha trestných kopů přišlo snížení na 3:2, to míč proletěl vápnem, od země se odrazil do břevna a dorážku už si Hlízov pohlídal. Jiskra i nadále bojovala, byla lepší, držela míč, ale dlouhé nakopávané míče Hlízova, dělaly problém naší obraně. Která nakonec žádné komplikace už nedovolila, a tak Jiskra v posledním kole porazila Hlízov 3:2 a mohla se radovat z vytouženého vítězství.