Kácov "B" - Jiskra Zruč "B"  3:2  (2:1)
Branky:Futera Jan, Kaftan Miroslav, Marhan Pavel  -  Zachariáš Lukáš, Kořínek Lukáš
Sestava Zruč: Lejnar - T.Louda,Schindler, Cudlín, Z.Louda, Kružík, Veslý, Kořínek, Zachariáš - Přenosil, Vlasák

PÁR ZAJÍMAVÝCH VIDEÍ ZDE
PÁR FOTEK NALEZNETE ZDE
AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Kácov - Rezerva Jiskry dorazila do Kácova s velmi omlazeným kádrem, B-tým Jiskry totiž prochází generační obměnou a tak jediný kdo zůstal, byl Luboš Lejnar, který chránil Zručskou svatyni.

Zápas začal v úporném vedru, kluci si v kabině jasně řekli, že se nesmí opakovat ostuda, která nastala minulý týden v domácím prostředí proti Nepoměřicím (0:7).
I proto nastoupili netradičně s dvojcí útočníků a čtyřmi záložníky.
Zápas začal opatrně, Kácov se tlačil dopředu, ale obrana složená z dorostenců, kteří již měli jeden dopolední zápas za sebou, fungovala dobře.
Jiskra se začala pomalu rozkoukávat a podnikat výpady do Kácovké obrany, která si až tak jistá nebyla.
Největší hrozba byla hlavně po centrech od výborně hrajícího Cudlína a Kořínka. Ale nějaká vyložená šance nepřišla!
Až v 25. minutě, z lajny potáhl míč Zachariáš, protáhl se kolem svého strážce a z 23 metrů zamířil pod břevno přesně, 0:1!
Tato branka přišla z nenadání, hra se hlavně odehrávala ve středu hřiště s mírnou převahou domácích.
Po vedoucí brance Jiskra hýřila aktivitou, domácí hráči překvapeni průběhem utkání znervózněli. Za Jiskru ještě pálil Kořínek, Louda, ale jen těsně vedle. Poté přišly zajímavé centry, které nadělaly domácím velké trable, ale ti se ubránili a začali přebírat aktivitu na konci prvního poločasu. Několik nebezpečných kolmic na domácí útočníky vychytal spolehlivě chytající Lejnar.
Centry, které lítaly nad Zručským vápnem, likvidovali zručští obránci. Až přišla smolná ruka Milana Schindlera v pokutovém uzemí a pískala se penalta. Ale sám rozhodčí nebyl přesvědčen, zda ji má písknout, ruka to byla nezaviněná, ale na nátlak domácí tribuny a hráčů ji pan rozhodčí odpískal. Z penaltové pozice se domácí nemýlili, 1:1!
 Jiskra šla do kolen, po dobrém začátku chtěla dotáhnout poločas ve vedení. Ale to se ji nepodařilo. Po vyrovnávací brance se domácí vrhli do útoku a přitlačili Jiskru k jejímu vápnu. Až do chvíle, kdy přišel centr do vápna a lehkou tečí domácího útočníka šel Kácov do vedení, 2:1! To už byl konec poločasu, a tak měli domácí lepší výchozí pozici.

Do druhého poločasu Jiskra nastoupila s tím, brzy neinkasovat a pokusit se uhrát dobrý výsledek. Hra se opět přelévala ze strany na stranu a hrál se atraktivní fotbal, na který si přišel hlouček domácích fanoušků.
Jiskra se tlačila do šancí tak jako domácí, kteří měli zajímavé střelecké situace ze střední vzdálenosti. Ale většina z nich směřovala mimo branku! S ostatními si poradil pozorný zručský brankář Lejnar.
Na zručské straně pálil ze 40 metrů Cudlín, těsně mimo a Vlasák v dobré pozici přestřelil. Pak ale přišla 65. minuta a malá domů od domácích obránců. Brankář už pod tlakem Vlasáka odkopl balón jen na kruh půle, kde stál dobře hrající Kořínek, který neváhal a napálil míč na branku, který od tyče skončil v síti, 2:2!
Domácí překvapeni vyrovnáním nechávali najednou hodně prostoru hostujícím hráčům. Jiskra si vypracovala několi velikých šancích. Zachariášovi chyběl krok k jisté brance a Loudovi zas trochu štěstí ( obě situace naleznete na videozáznamu ZDE ).
V závěru poločasu Jiskra nepouštěla Kácov do stálého tlaku. Domácí se snažili, ale Jiskra dobře bránila a podnikala rychlé brejky. Žádný ale nezakončila. A tak přišla 92. minuta, kdy po rohu Zruče přišel rychlý brejk Kácova, který ještě dokázali hostující hráči zpomalit, ale na otočku střídajícího hráče Kácova a následné přihrávky podél brankové čáry na volného domácího hráče bylo o osudu utkání rozhodnuto, 3:2!
V posledním útoku Jiskra vrhla všechny síly do útoku a byla z toho velmi ošemetná situace, po které Kořínek z úhlu jen nastřelil spojnici a následný závar domácí ubránili dalekým odkopem. Když rozhodčí odpískal konec, hráči Jiskry padli do kolen zklamáním, protože dobrý výsledek si určitě z Kácova odvést zasloužili.
Ale určitě to byla dobrá pozvánka na další utkání rezervy Jiskry, která už tuto neděli nastoupí proti velmi silnému Soběšínu.