Jiskra Zruč "B" - Malešov "B"   3:0  ( 2:0 )

Výborný, Fanta, T. Louda
Rozhodčí: p. Rejhon
Sestava Zruč B: Cudlín - Kulik (J.Váňa), Viktora, Hájek, Kovařík - Zachariáš
(C), Výborný, Vosyka (T. Louda), Smutný - Fanta (Prošek), Veselý

V nedělním horkém odpoledni se utkaly dva týmy, které měly na svém kontě po třech bodech. Jiskra dokázala překvapivě vysoko vyhrát v Miskovicích a Malešov si doma poradil s Křeseticemi 3:1.

Na začátku utkání držela tlak na míč hlavně Jiskra, která zatím jen sporadicky ohrožovala branku hostí. Na druhé straně musel Cudlín ve Zručské brance řešit pár nebezpečných centrů. Až přišla první branka, kterou výbornému připravil Fanta 1:0. Druhý jmenovaný ukázal svůj tah na branku při druhé brance, která přišla o pár minut později a rozjásala tak hlouček zručských fandů podruhé. Malešov byl evidentně vývojem zaskočen, ale k žádné odpovědi ho zručská obrana nepustila. Sama však mohla svůj náskok navýšit. Nejdříve pálil vedle Výborný a v závěru půle napálil z blízka míč jen do golmana Zachariáš.

O poločasu přišlo na přeskupení zručných řad. Z branky do útoku se postavil Cudlín, zraněného Fantu nahradil Prošek a místo unaveného Vosyky se postavil T. Louda.

Čerstvé síly byly hned znát. Cudlín prorážel Malešovskou obranu a servíroval míče do vápna. Tam bohužel nestál na správném místě nikdo ze zručných borců. Další kdo se staral o zajímavé příležitosti, byl Prošek s Loudou. Ale vždy chyběl klid v zakončení. Až druhý jmenovaný prokázal svou kvalitu a obstřelením golmana přidal třetí branku. V horkém počasí se utkání už jen dohrávalo. Hosté zahrozili už jen jednou, ale Smutný míč napodruhé zkrotil. A tak si Jiskra připsala další tři body a z přetěžkého podzimního losu vytěžila 6 bodů.

Příští týden v sobotu Jiskra zajíždí na horkou půdu do Chotusic, které se momentálně nachází v dobré formě, kdy na svém kontě mají také šest bodů. Utkání začíná už do 16:30h.