Jiskra Zruč "B" - Kluky   4:2 (1:0)

Branky: 2x Cudlín, 2x Fanta - 2x Osztatny (1x z pen.)

Sestava: Jiskra Zruč: Svoboda - Brabec, J. Havránek (C), Hájek, Kovařík - Kozel, Mojžíš, Viktora, Sahula - Cudlín, Fanta

Kluky: Korejtko - Balázs J., Píška (C), Siváček, Kadlec - Kňourek J., Osztatni, Šrámek M., Navrátil - Nezbeda (46. Balázs Vl.), Šrámek J.

Zruč nad Sázavou (26. září) - Béčko Jiskry Zruč nad Sázavou odehrálo 5. kolo III. třídy v domácím prostředí, hostilo po 4. kole vedoucí celek soutěže SK Kluky.

K utkání se nedostavil sudí Rejhon, zastoupil ho laik Svatoš. Do první střelecké pozice se dostali hosté (nastoupili bez třech hráčů základní sestava), Siváček vypálil v 5. minutě těsně vedle. V 11. minutě zahrozil hostující Hájek, svou šanci nevyužil. Vzápětí zahrával trestný kop Píška, trefil pravou tyčku Svobodovy branky, odražený míč napálil přes Balász. Ve 25. minutě se dostal na dostřel branky hostů po hezké akci Kozla záložník Viktora, tvrdou střelu vyrazil brankář Korejtko na roh. Stejný hráč trefil z následující rychlé akce brankářovu náruč. Ve 28. minutě podnikl rychlý výpad do soupeřovy obrany Sahula, přihrál Cudlínovi, jeho střelu vyrazil brankář na roh. Ve 33. minutě pronikl po pravé straně opět Sahula, ze zpětné přihrávky trefil Kozel vybíhajícího Korejtka. V další šanci se ocitl po přihrávce Viktory útočník Cudlín, který několik kroků před brankou špatně odhadl míč a hlavou přestřelil. Ve 38. minutě uvolnil ideálně Vosyka na velkém vápně Cudlína, který po kličce obránci podél vyběhnuvšího brankáře otevřel skóre - 1:0. Ve 40. minutě se vyznamenal domácí brankář Svoboda po střele Siváčka. Těsně před poločasem unikl Kovařík, v pokutovém území udělal několik kliček hostujícím obráncům, ale vystřelil nad branku.

Ve druhém poločase se již ujal pískání delegovaný sudí Rejhon. V 50. minutě se dostal do vyložené šance hostující kanonýr Osztatní, ve vápně udělal kličku Svobodovi a vyrovnal - 1:1. Vzápětí postupovali dva hostující hráči Osztatní a Navrátil na gólmana Svobodu, jeden dával druhému přednost a míč jim Havránek ukopl. V 58. minutě se ujali domácí opět vedení, když po přihrávce střídajícího Říhy skóroval podruhé hlavou Cudlín - 2:1. V 62. minutě nakopl míč od poloviny hřiště Havránek na nabíhajícího Sahulu, který si na brankové čáře povodil obránce Kadlece, zpětnou přihrávkou našel Fantu - 3:1. V 64. se dostal do slibné příležitosti po dlouhém autu Osztatního hostujícím Šrámek, ale míč netrefil přesně. V 72. minutě trefil Fanta po příhře Viktory v ideální pozici brankáře Korejtka, vyražený míč však již Fanta usměrnil do sítě 4:1. V 80. minutě odpískal sudí Rejhon pokutový kop za faul Kovaříka na Siváčka, střelec Osztatní penaltu proměnil - 4:2. O dvě minuty později mohli hosté snížit, Siváček si přehodil Kovaříka, ale Svobodu neprostřelil. V předposlední minutě zahrávali také pokutový kop domácí za faul na Sahulu, ale střídající Mojžíš brankáře Korejtka nepřekonal, netrefil se ani z dorážky.

ZDROJ: Josef Tůma   FOTO: Josef Tůma