Malešov "B"  - Jiskra Zruč "B"   2:5  ( 1:2 )

Branky Zruč :
Vlček pok. kop, vlastní - 2x Brož, 2x Cudlín (1x pok. kop), Janda
Sestava Zruč: Sochůrek - J. Váňa, Kozel, Hájek, Prošek - Brož, Z. Louda, T. Veselý, Janda (Pejša) - Zachariáš (Havel),Cudlín

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Při nedělním odpoledni dorazila rezerva Jiskry na horkou půdu do Malešova.  Na rozdíl od Malešova, který je zatím společně s Červenými Janovicemi bez bodu, Jiskra tři zápasy neprohrála a chtěla si připsat další tři plusové body do tabulky pravdy. Kombinovaná sestava, kterou trenér Milan Kozel poslal na hřiště nepředurčovala jasné vítězství pro Zručskou rezervu. Dorostenci, kteří nastupují, měli za sebou těžké dopolední utkání o první místo ve své skupině, kdy remizovali se Suchdolem 3:3. Z A-týmu vypomohl Marek Brož, který v sobotu proti Kaňku naskočil na posledních patnáct minut a Martin Havel, který v Malešově střídal také až v závěru.

Benfika začala dobře a brzo se ujala vedení, to Janda rozehrál rohový kop a míč nikým neatakován doplachtil do branky 0:1! Bohužel se Zruč neradovala dlouho, po rohovém kopu domácích nedosáhl na míč Kozel a Zdenda Louda se nestačil ani pohnout a míč se odrazil od něj do branky 1:1! Domácí branka nakopla, ale Jiskra byla nebezpečnější, v šanci byl Cudlín, ale mířil těsně vedle. Po pravé straně Jiskra spoléhala na rychlonohého Brože, který při další šanci potáhl od půle míč až do vápna, kde zasekl a byl nekompromisně podkopnut soupeřem. Pískala se jasná penalta, ke které se postavil Cudlín a nedal šanci domácímu brankáři 1:2. Jiskra kontrolovala první půlku, domácí měli sice náznaky šancí, hlavně z rychlých protiútoků, ale své brejky nedokázaly proměnit. I Jiskra měla šanci do vápna se postupně dostal Cudlín, ale pálil nad, zanedlouho Brož, ale také na domácího brankáře nevyzrál.

Druhý poločas začal spíše bojovností, domácí se tlačili vřed, ale obrana zatím byla pozorná. A když Cudlín proměnil další ze svých šancí, odskočila tak Jiskra na rozdíl dvou branek 1:3! Ale opět ne na dlouho, po nedorozumění Sochůrka s Kozlem došlo k zastavení domácího hráče faulem a pískala se penalta, kterou domácí proměnili 2:3! Z následného brejku mohlo být vyrovnáno, ale Sochůrek vytáhl důležitý zákrok. V rozmezí 60 a 75 minuty, byla hra z obou stran rozhádaná a neurovnaná, i přesto se domácí dostali do další šance a Sochůrek ve Zručské brance musel opět čarovat. Jiskra rozhodla opět utkání v závěru, kdy po slepených trefách Marka Brože zvýšila na 2:5 a o utkání tak bylo rozhodnuto!

I tento zápas Benfika ukázala svou sílu, a chuť po vítězství. Druhé místo není náhodou, i když teď čeká rezervu Kaňk, přijďte tak podpořit druhý celek soutěže proti třetímu v pořadí v Neděli 11.10. od 16:00h.