Jiskra Zruč "B" - Rataje n. Sáz "B"   3:5  ( 2:3 )

Vosyka, Fanta, T. Louda
Rozhodčí: p. Dolejš
Sestava Zruč B: Cudlín - Prošek, Kozel, J. Váňa, Viktora - Tvrdík, Z. Louda, Hájek, T. Louda - Fanta, Vosyka
Samotné utkání je jen velmi těžké hodnotit. Asi by to mohlo být takto:
     Po nečekané výhře v Soběšíně nastoupila rezerva Jiskry Zruč k dalšímu mistrovskému zápasu v domácím prostředí. Soupeřem jim byl rezervní celek Rataj, který v předchozích utkáních pouze jednou zvítězil. Se čtyřmi body tak okupoval v tabulce IV. třídy až třetí místo od konce. Z ohledem na tabulkové postavení soupeře a návrat některých hráčů do sestavy našeho týmu (Cudlín, Louda Z a Hájek) to měla být jednoznačná záležitost domácích.
     Papírové předpoklady však od prvních minut vzaly za své. Vydatně k tomu přispěl velmi špatný výkon celé základní jedenáctky Zruče. V domácím týmu nebylo v neděli hráče, který by z této herní bídy vyčníval. Hra domácích se po celý zápas vyznačovala velkým množstvím zkažených a nepřesných přihrávek, malým nasazením, nedostatečným důrazem v osobních soubojích, tragickou koncovkou v útoku a zoufalou defenzívou, která vyráběla jednu větší minelu za druhou. Zručským hráčům nepomohlo ani brzké vedení 1:0 z úvodu zápasu a následné vedení 2:1 v průběhu první půle. Hosté totiž ještě do přestávky výsledek zaslouženě otočili a do kabin se tak odcházelo za nepříznivého stavu pro domácí v poměru 2:3.
Úvod druhé půle přinesl přeci jen určitý tlak Zruče, i když hra nedoznala zlepšení. Hosté z Rataj i s velkou dávkou štěstí jej přežili a ve druhé polovině po dalších velkých chybách domácí obrany ještě dvakrát gólově udeřili. Domácí tým se prosadil do závěrečného hvizdu rozhodčího pouze jednou, a to za stavu 2:4. I proto nakonec odešel z hřiště poražen celkovým výsledkem 3:5.Vítězství týmu Rataj bylo však zcela zasloužené. Pokud domácí v dalších utkáních výrazněji svůj výkon nezlepší, jen těžko budou moci pomýšlet na další bodový zisk. Jedině tím si mohou udobřit své příznivce, kteří přihlíželi nedělní domácí blamáži přímo na zručském stadionu.