Miskovice - Jiskra Zruč "B"    0:1 (0:1)

Branky Zruč: Fanta
Rozhodčí: p. Kracík
Sestava Zruč B: Kozel - Kovařík, Janata, Tvrdík, J. Váňa - Viktora, Vosyka, Z. Louda, T. Louda - Fanta

TABULKA ZDE
Po zcela nevydařeném domácím utkání s týmem Rataj cestoval rezervní tým Zruče k dalšímu mistrovskému utkání do Miskovic, kde se chtěl pokusit získat zpět ztracené body z minulého týdne. Že to nebude nic jednoduchého, bylo patrné již při srazu na zručském stadionu. K odjezdu do Miskovic bylo připraveno pouze devět hráčů! Na poslední chvíli se ještě podařilo doplnit tým o Jiřího Kovaříka, který nastoupil za Zruč po velmi dlouhé době.
Od úvodních minut tak nastoupilo béčko Zruče oslabeno o jednoho hráče v poli a také bez posil z A-mužstva, které ve stejnou dobu nastoupilo k důležitému souboji v Sázavě. Početní výhoda domácích předurčila průběh zápasu. Hráči Miskovic měli častěji míč na svých kopačkách, zatímco rezerva Zruče se především soustředila na pozornou obranu. Přes určitou územní převahu si však domácí vypracovali minimum šancí ke vstřelení branky. Velkým dílem k tomu přispěla velmi dobrá defenzivní činnost celého hostujícího týmu řízená nejlepším hráčem na hřišti, kterým byl hostující stoper Franta Janata. Druhým důvodem, proč se domácí jen těžko dostávali do brankových příležitostí, byla jejich vlastní nepřesnost. Nejblíže ke gólu měli hráči Miskovic ve třicáté minutě první půle. To po rohovém kopu domácích a následném zmatku v pokutovém území vykopl míč směřující do opuštěné zručské svatyně Standa Viktora a při druhé dorážce potom Lukáš Vosyka. O deset minut později neskončil brankou v síti hostí ani nebezpečný přímák z 18 metrů. To však již domácí prohrávali 0:1 díky individuální akci útočníka Fanty.
Ve druhých pětačtyřiceti minutách se příliš obraz hry nezměnil. Obrana Zruče si bez větších problémů dokázala poradit se stereotypními útočnými pokusy domácích, kteří si tak nedokázali již vypracoval žádnou vyloženou šanci. Nebezpečněji vyhlížela jen hlavička útočníka Miskovic z 75 minuty, který si dokázal naběhnout za obranu hostí, ale bránu z deseti metrů přestřelil. Mnohem více hořelo na druhé straně. Domácí ve snaze vyrovnat stále více otevírali obranu, a tak rychlejší a pohyblivější hosté měli několik dobrých šancí k navýšení náskoku. S jejich zakončením si ale postupně neporadili Vosyka, Tomáš Louda či Fanta. Ten mohl také deset minut před koncem hrací doby definitivně zápas rozhodnout, když postupoval sám na brankáře domácích. Tato neproměněná 200% šance nakonec B-tým Zruče nemrzela, protože domácí již do konce utkání nedokázali připravit brankáře Milana Kozla o čisté konto. Konečný stav zápasu Miskovice - Zruč B tak byl 0:1.

Na závěr slovo kapitána Tvrdíka k utkání: " Děkuji všem hráčům B-mužstva, kteří v tomto zápase nastoupili, za maximální bojovnost a nasazení, které po celých devadesát minut předváděli."