Červené Janovice "A" - Jiskra Zruč "B"    0:4 ( 0:2 )

Branky: 2x Havrda, Koudela, T. Louda

Rozhodčí: Linhart
Sestava Zruč: Kořínek - J. Váňa (Zeman), Koudela, Hájek, Kovařík - Havrda, Vosyka, Z. Louda, Sahula - Fanta (Zachariáš), Smutný (T. Louda)
Ve čtvrtek odpoledne jsme rozehráli své poslední pohárové klání. Šlo o třetí místo, a tak bylo o co hrát.

V první polovinu Jiskra kontrolovala, držela míč a vytvářela si nebezpečné šance. Tu první velkou zahodil Vosyka, kdy mířil jen do gólmana domácích. Další šanci byl Havrda, ale jeho ránu vyrazil domácí obránce hlavou na roh. Z následného rohu už se Havrda radoval, kdy si počkal na odražený balón a nekompromisně ho poslal pod břevno 0:1. Poté vystrčili růžky domácí, ale z jediné šance v prvním poločase nic nevytěžili, protože Kořínek vytáhl fantastický zákrok a míč vyrazila na roh. V další Zručské šanci byl opět Vosyka, ale jako v prvním případě, mířil jen do golmana. Domácí v závěru poločasu vystrčili růžky, ale jejich střely končily vedle. Další šance měla opět Jiskra, ale poskakující míč na brankové čáře nedokázal nikdo vrazit do branky. A tak uklidňující branku zařídil opět Havrda, kdy po individuální akci napřáhl a poslal míč k tyči domácí branky 0:2.

Druhý poločas začal jako ten první, Jiskra držela míč a kontrolovala utkání. Domácí začali hrát offside systém, který však Zručské hráče nezastavil. Ti podnikali rychlé brejky a na hostující branku se valil útok za útokem. Nic vážného z toho však nebylo. Jiskra zamkla svého soupeře před jeho branku, ale ze série čtyř rohových kopů vytěžila jen břevno. A když Janovice zaútočily, byl Kořínek ve Zručské brance na svém místě. V polovině druhé půle se vytáhl stoper pro toto utkání Koudela, napřáhl a poslal míč do šibenice 0:3. Domácí postupně odpadli a tak Jiskra měla více místa na kombinaci a podnikání stálých útoků na Janovickou branku.  Jeden z posledních brejků, tak proměnil ve čtvrtou branku Tomáš Louda, který křižnou střelou uzavřel utkání na 4:0 pro Jiskru!

Poděkování patří všem, co se pohárových utkání zúčastnili od zápasu se Zábořím až po dnešní zápas.