uvodni.jpg

1. KOLO 1.B-třídy sk. D

divisov_black.jpg
Jiskra Zruč – TJ Jawa Divišov  2:5 (2:2)

Branky: 6. a 7. Jouza – 39. Marek Hanuš, 43. Pekárek, 69. Vávra (z pen.), 75. Babický, 84. Janovský

ŽK: 2:2 (33. Koudela, 49, Z. Louda - 41. Campodonico, 71. Hanuš)
Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 2:2 Diváci: 75

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Viktora, L. Jelínek – Zeman, K. Petrů, Janda, Havel – Brahimi, Koudela. Střídali: M. Váňa, J. Váňa, Brabec, Borek

Jawa Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (57. Vávra), Jíša, Hronek, Lehán – Campodonico (70. Babický), Zd. Janovský, Macháček, Vondrák – Zd. Pekárek, Marek Hanuš (85. Blažíček).
Zdroj: http://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/divisovu-slabsi-zacatek-nevadil-20150823.html

Nováček ze Zruče vlétl na favorizovaný Divišov jako uragán a díky Jouzovi, který se dvakrát prosadil po standardních situacích a již v 7. minutě vedl 2:0. Hosté byli vývojem utkání zaskočeni a nemohli se dostat do hry. Až v polovině prvního dějství se vzpamatovali, zatlačili domácí na jejich polovinu a přišlo i gólové vyústění. Nejprve Macháček trefil břevno zručské branky, aby ve 34. minutě snížil Marek Hanuš po krásném pasu Zd. Janovského a těsně před odchodem do kabin vyrovnal Pekárek z dorážky hlavičky Campodonica.

Druhý poločas opět začal náporem domácích, ale pozorná obrana Divišova již nedovolila Zručským skórovat. Po deseti minutách tlak domácích ustal a hosté až do konce převzali iniciativu, což se projevilo na výsledku. Zd. Janovský ještě přímo z rohového kopu orazítkoval břevno domácí branky, ale v 62. minutě se již hosté radovali, když po faulu na Zd. Pekárka proměnil penaltu Vávra – 2:3. Domácí byli vývojem zaskočeni a hosté je začali fyzicky přehrávat. V 72. minutě byl faulován na hranici šestnáctky Vondrák a Babický nádherně z trestného kopu vymetl pavučiny v horním rohu domácí branky – 2:4. Od této chvíle bylo na hřišti již jen jedno mužstvo – Divišov. Ten potvrdil v 82. minutě svoji výhru, když Zd. Janovský vlétl do velkého vápna a nedal brankáři šanci. Domácí zahrozili až v závěru, ale Vondrák míč letící do branky vykopl z brankové čáry do hřiště.

„Hráče jsme před utkáním varovali před podceněním soupeře a upozornili je na domácí přednosti – rychlost a standardní situace. Přesto jsme začátek utkání zaspali, nezvládli a dvakrát po standardních situacích dostali gól. Jsme ale rádi, že kluci nesložili zbraně a bojovali až do konce. Projevila se na nich tvrdá letní příprava a téměř celý druhý poločas jsme byli na hřišti lepším týmem. Teď se musíme soustředit na dalšího nebezpečného nováčka soutěže Vestec," poznamenal k zápasu asistent trenéra Divišova Vladimír Famfulík a ještě nezapomněl pochválit: „Děkujeme divišovským fanouškům, kteří v hojném počtu nás přijeli do Zruče povzbudit."

FOTO: http://benesovsky.denik.cz/galerie/fotbal-zruc-versus-divisov.html

Vyjádření trenéra Váni:

„Utkání hodnotím pozitivně," začal hrající trenér Zruče Michal Váňa a pokračoval: „Ne sice z naší strany, ale celkově. Byť je to jen o jednu soutěž výš, tak se mi líbí, že se hraje devadesát minut fotbal. V okrese jste vedli tři-nula a spousty lidí zápas přestal bavit. Tady se hrálo na plno devadesát minut za jakéhokoliv stavu."
 
Zruč vedla díky dvěma trefám stopera Jouzy 2:0, ale do přestávky vedení ztratila. „Zápas jsme začali dobře a v sedmé minutě jsme vedli dva nula, když se po dvou nádherných standardkách prosadil Ondra Jouza. Chtěli jsme hrát od půlky, důsledně bránit a hrát zataženě. Čekali jsme na soupeře, co předvede. Ukázala se však zkušenost Divišova. Soupeř zrychlil hru a dokázal vstřelit dva góly. Ten druhý padl těsně před přestávkou," vysvětlil Váňa.
 
V posledních dvaceti minutách pak Jiskra inkasovala ještě třikrát. „Do druhé půlky jsme chtěli jít s tím, že se hraje od nuly. Chtěli jsme zkusit něco podobného, jako v prvním poločase. Pak nás však srazil třetí gól, který padnul z penalty. Tomáš Cudlín nesmyslně obejmul ležícího hráče. Psychicky jsme byli dole. Čtvrtý gól jsme dostali z přímého kopu, kdy balon pomalu plachtil. Slepý a hluchý by si pro něj došel. Tomáš se ani nehnul a bylo to dva-čtyři. Pak už bylo vidět, že prohrajeme," hlesl domácí trenér.
 
Své hráče však Váňa pochválil: „Celkově naše hráče musím pochválit, že bojovali až do poslední minuty. Fotbal byl koukatelný a diváci nám zatleskali. Výsledek je na první zápas v I. B třídě krutý, ale Divišov je kvalitní soupeř a zaslouženě vyhrál. My jedeme dál a zbraně rozhodně neskládáme."

Zdroj: http://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/ani-rychle-trefy-ondreje-jouzy-nevedly-ke-trem-bodum-pro-jiskru-20150826.html

.
26.08.2015 15:40:32
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one