uvodni.jpg
Uhl. Janovice "B" - Jiskra Zruč  2:3 (0:1)

Branky: Veliký, Novotný - Smutný, Cudlín, Koudela
Karty: ŽK: 4/3 , ČK: 2:1 (M.  Váňa za Zruč)
Rozhodčí: p. Čižinský
Sestava Uhl. Janovice: Hromádka - Blecha, Novotný, P. Kulhánek, Hrbek, Jelínek, Vedral, Veliký, Čížek, Srba, Forman. Střídali Vl. Svoboda, Opl, Rettig

Zruč n. S.: Svoboda - J.Havránek, Hájek, Jouza, J. Váňa, M. Váňa, Koudela, Matouš, Brož, Smutný, Cudlín. Střídali Zelenka, Kozel

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE

K prvnímu mistrovskému utkání okresního přeboru zajížděla Jiskra k nepříjemnému soupeři do Uhlířských Janovic. Ještě pár hodin před odjezdem se spekulovalo, kdo vůbec bude chytat a v jaké sestavě Jiskra nastoupí. Po těchto nemilých machinacích Jiskra nabrala směr Janovice.

Lepší začátek si hosté ani nemohla přát. S chutí hrající Brož byl faulován, následnou tvrdou ránu z přímého kopu v podání Koudely jen domácí gólman vyrazil a dobíhající nováček v našem týmu dorostenec Jirka Smutný, pohodlně uklidil míč do domácí branky. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale Jiskra dobře bránila a vyrážela do nebezpečných protiútoků. Také se začal časem projevovat známý nešvar - Vše komentovat!! Každé písknutí rozhodčího, každou zkaženou přihrávku spoluhráče a tak nervozita na hřišti stoupala a výborně pískající sudí Čižinský měl najednou plno práce. V závěru se do brejku dostal kanonýr Cudlín, ale penaltový zákrok zůstal neodpískán. Do kabin se tedy odcházelo s jednobrankovým vedením.

 

Do druhého poločasu nastoupila Jiskra s jasnými pokyny od trenéra Jouzy. Nedostat brzy branku a hlavně přestat komentovat dění na hřišti. Soupeř vypustil na hřiště dva hráče Á-týmu a chtěl samozřejmě zvrátit výsledek. Už po pár minutách se mu z tlaku podařilo vyrovnat. A dál se snažil, rozhodnou zápas ve svůj prospěch. Naštěstí se ani Jiskra nevzdávala touhy po vítězství a odměnou jim byla branka Cudlína, který doklepl míč do branky po parádní dalekonosné ráně J. Havránka, která skončila na břevně a Jakuba Koudely, kterému připravil branku na zlatém podnose kanonýr Cudlín. Domácí se nevzdávali a snížili na rozdíl jediné branky! Při Jiskře několikrát za zápas stál fotbalový bůh, ale vítězství se štěstím uhájilo a po Uhlířských Janovicích se mohl rozléhat pokřik cigi .. caga … hej,hej,hej!!!

Poděkování patří všem hráčům, kteří na hřišti nechali všechno, gólmanovi Svobodovi, který si výborně postavil tyče (domácí 5 x trefili brankovou konstrukci) a trenéru Petrovi Jouzovi, za dobře namíchaný vítězný koktejl!


Za Info díky J. Studničkovi
20.08.2010 10:50:24
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one