uvodni.jpg
Jiskra Zruč - Zbýšov    2:2 (0:1)

Branky: Zeman, Brož - Šemík, Valdman
Rozhodčí: Říha
Karty: 3/3
Sestavy: Zruč: Jíra - L. Jelínek, Janata, Jouza, J.Váňa (45.Hájek) - Viktora (45.Zeman), Koudela, Janda, M. Váňa (55. T.Louda) - Kohout, Brož
Zbýšov: Kozelka - Čáp, Procházka, Radil, Prášek - Sobotka, Valdman, Babák, Vrána - Šemík, Vrkota.Střídali: Jirák, Jukl, Borek

VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE

V prvním kole okresního přeboru přivítala Jiskra nelehkého soupeře ze Zbýšova.

Celé utkání hráče skrápěl vytrvalý déšť a sem tam zazněl mohutný hrom, čí se nad hřištěm rozzářil z temných mračen jasný blesk.

I za těchto podmínek Jiskra začala nebojácně, v první větší šanci se ocitl Michal Váňa, kterého do brejku hezky vyslal Janda, ale Michal zakončil slabě. V další šanci byl aktivní Koudela, ale brankář vytáhl pohotový zákrok. Po pár našich šancí zahrozili i hosté. Z přímého kopu se snažili překvapit Jíru ve zručské brance, ale ten pohotově vyrazil míč na roh. Zanedlouho se do šance jako slepý k houslím dostal Janda, před kterého vyrazil slabou střelu hostující brankář, ale Janda trefil jen probíhajícího Jouzu. Další šanci si připsal právě druhý jmenovaný, ale střelu z větší vzdálenosti poslal jen vedle. Jiskra je v polovině první půle lepší a snaží se kombinovat, však finální fáze zatím vázne. Hosté se připomněli jen střelou do středu branky. Pak však přišla neuvěřitelná minela, kterou nezaznamenala ani naše kamera. J. Váňa zahrál školáci přes střed vápna až na kopačku Šemíka, který už neměl problém obstřelit vyběhnutého Jíru 0:1! Od této chvíle jsou hosté lepší, v další šanci poslali střelu jen těsně vedle zručské branky. V závěru poločasu Jiskra sahala po vyrovnání, po rychlém brejku nastřelil Koudela jen tyč zbýšovské branky.

Do druhého poločasu naskočili dva čerství hráči Zeman a Hájek. A volba to byla správná. Právě mladý Zeman se postaral o velký ruch hned ze začátku, kdy si připsal tři velké šance, až tu třetí poměnil nekompromisní střelou po břevno 1:1. Zanedlouho přišlo nucené střídání Michala Váňi, kterého zradilo koleno. Nahradil ho Tomáš Louda, který si hned připsal důležitý obranný zákrok při útočné akci Babáka. Po tomto náznaku hostů se hrála vyrovnaná partie. Kdy vše vypadalo, že se celky rozejdou s nerozhodným výsledkem 1:1. Hosté se však nechtěli s tím to smířit. Jako první zavelel k útoku Babák, který nebezpečně pálil na přední tyč z přímého kopu. Z druhé šance už padl gól, Hájek chyboval u lajny na vlastní půlce, až z toho vzniklo přečíslení dva na jednoho, které hosté dotáhli až k vedoucí brance 1:2! Opařená Jiskra se opět chvilku hledala. Z rychle rozehraného přímého kopu, hosté pálil těsně nad. Za Jiskru se připomněl jen T. Louda, který střílel nad. Jiskra poté rozehrála nenapadnou akci, kdy se hezky uvolnil přes dva hráče Jelínek a naservíroval ideálně do ulice Brožovi, který poslal míč od tyče do branky 2:2! Jiskra vycítila šanci, po hezkém centru Brože, zpracoval míč ideálně Zeman, ale hostující brankář jeho šanci vyrazil na roh. V dalších okamžicích byla Jiskra lepší, přišly i střely ze střední vzdálenosti, ale hosté je stačily zablokovat. Závěr patřil hostům, nejdříve Jíra musel vytáhnout pěkný zákrok. Pak přišla série hostujících rohů, kterou ukončil až rozhodčí závěrečným hvizdem.

25.08.2011 16:34:47
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one