1. KOLO FUMBI 1. B-třída sk. D

FC TJ Jevany - Jiskra Zruč  4:0 (3:0)

Branky: 11. Šanta, 29., 68. Jan Popelka, 44. pok. kop Štefančík.

Rozhodčí: Mansour - Suchý, Němeček. ŽK: (2/6) Šanta, Jan Popelka - Cudlín, Z. Louda, P. Jelínek, Janda, M. Váňa, Musil. Diváků: 90.

Sestavy: Jevany: Šilhavý – Mjartan (81. Černý), Štefančík, Štěch, Šanta – Popelka Jan, Moško, Popelka Jakub (78. Plášil) – Krákora, Hampl (60. Hubáček) – Šmejkal.

Jiskra Zruč: Cudlín - Kotek, Musil, Louda, M. Váňa - Matrtinák, Martinák, Jelínek, Arnolt, Janda - Kovář. Střídal: Jouza, Brabec.Trenér Svatopluk Veroněk.
VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JISKRY SVATOPLUKA VEROŇKA:
K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili v Jevanech proti místnímu celku. Utkání mělo rychlost a spád ve kterém domácí dominovali a zaslouženě vyhráli. Domácí oproti Jiskře měli dobře poskládané mužstvo z fyzicky vyspělejších a fotbalovějších jedinců. Vysoký počet obdržených gólů vidím hlavně v nezažité schopnosti hráčů přepínat z útočné fáze do obranné. ( Tzn. Ztratím míč a chci ho ihned vybojovat zpět a ochota se co nejrychleji vrátit a bránit v kompaktním bloku.) Díky tomuto nedostatku vznikají v naší obraně díry, které soupeř dokáže využít. Dalším naším handicapem je marodka díky, které nemáme stále kompletní obranu. Do utkání sice na posledních 20 minut nastoupil Ondřej Jouza, ale i na něm bylo znát tréninkové manko. Jedním z cílů našich tréninků je tuto vlastnost zdokonalit a odstranit, ale vše potřebuje svůj čas.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JEVAN JANA LAHODY:
„Do nového soutěžního ročníku jsme vstoupili velmi dobře. Již v 11. minutě po rohovém kopu Šanta hlavou upravil na 1:0. Hostující tým jsme zatlačili na jeho polovinu. V 29. minutě po pěkné kombinační akci navýšil naše vedení Popelka Jan střelou do prázdné brány. Účet prvního poločasu uzavřel Štefančík z pokutového kopu. Druhý poločas už byl zcela v naší režii. Hostující tým se jen bránil a bylo jen otázkou času, kdy přidáme další branky. Ale velmi dobrý výkon brankáře Zruče a naše střelecká nepřesnost přinesla už jen jedinou branku. V 68. minutě ji vstřelil Popelka Jan a upravil tak na 4:0. Hráčům děkuji za velmi dobrý výkon a už se těšíme na další domácí zápas, ve kterém přivítáme v derby tým SK Vyžlovka,“ uvedl trenér Jan Lahoda.

Představení soupeře

Jiskra se s Jevany v novodobé historii ještě nesetkala. Jevany hrají teprve svojí druhou sezónu v 1.B-třídě, v té první jako nováček se umístily na pěkném čtvrtém místě, kdy hlavně doma sbíraly body. Za celou sezónu ztratily všechny body jen dvakrát, a to s Miřeticemi (3:4) a Kunicemi (0:1). Za to venku už to tak slavné nebylo, většinou Jenvaští dostávali pěkné příděly, hned několikrát 4:0 či 5:1. Největší vítězství v minulé sezóně zaznamenali domácí v šestém kole proti Kondraci, kterou porazili (6:3), za to nejtěžší porážku v předposledním kole v Kunicích (6:0).

Náš soupeř nemá svého lídra, hned čtyři hráči v minulé sezóně vsítili sedm branek. Z toho dva zkušení čtyřicátníci. Například Michal Štefančík, který v roce 98 hrával i za Kutnou Horu, dále pak za Český Brod, Poříčan, ze kterých v roce 2016 přestoupil do Jevan. Dalším zkušeným borcem v dresu domácích je Tomáš Panenka, který trávil 4 roky v Bohemians Praha 1905, dále pak SK Smíchov, Nespeky, Kunice a následně přestoupil právě do Jevan.

Jiskru čeká tak zvaná nová éra. Po dlouhých letech zručské hráče trénuje trenér, který se Zručskou kopanou nemá nic společného. Uvidíme až časem, jestli tah s novým trenérem byl dobrý krokem. Zatím převládají pozitiva, kdy hráči i realizační tým je s prací pana Veroňka velice spokojená.

Sobotní utkání bude pískat jako hlavní rozhodčí Mansour Jakub, jako asistenti na čarách bude p. Suchý a p. Němeček.

Mapu a stadión si můžete prohlédnout na obrázcích níže.