Jiskra Zruč – Sokol Chotýšany (OP BN)  5:3 (2:1)

Branky Jiskry: 2x Zeman, Jouza, Musil, Dolejš.

Rozhodčí: Jan Mrkvička. ŽK: 0/0. Poločas: 2:1.

Sestava Jiskry: Pistorius - Louda, Musil, Sechovec, L. Jelínek - Pejša, Horák, Jouza, M. Váňa st. - Zeman, Dolejš. Střídali: Taso Aye, Čermák, Dušek, Hromas, Nácovský, M. Váňa ml., Koten.
Trenér: Michal Váňa st. (Josef Tůma, lin – foto: Libor Nácovský)
Vlašim, Zruč nad Sázavou – Fotbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou (kombinovaný tým Jiskry A/dorost) odehráli přátelské přípravné utkání před jarní sezonou 2021/22 okresního přeboru Kutnohorska (Jiskra je na 11. místě) s celkem Chotýšan (OP Benešovska – 13. místo). Hrálo se na UMT Na Lukách ve Vlašimi.

Jiskra nastoupila v prvním zápase zimní přípravy ve velice kombinované sestavě, kádr byl doplněn mladíky z dorostu.

Michal Váňa st., trenér Jiskry: „V neděli večer 13. února jsme odehráli ve Vlašimi na UMT přátelské utkání se soupeřem benešovského okresu Sokolem Chotýšany. Byl to náš první zápas v zimní přípravě. Utkání bylo bohaté na góly, které jsme zvládli vítězně 5:3, za Zruč se střelecky prosadili Zeman 2, Dolejš, Musil a Jouza. Do utkání zasáhlo celkem 18 hráčů. V prvním poločase jsme nastoupili v sestavě: Pistorius - Louda, Musil, Sechovec, L. Jelínek - Pejša, Jouza, Horák, M. Váňa st. - Zeman, Dolejš. Do druhého poločasu se sestava lehce změnila, jelikož mi chybělo několik hráčů, museli jsme kádr doplnit z dorostu. Mladíci se střídali po deseti minutách, pro některé to bylo vůbec první utkání za dospělé a svou úlohu na hřišti zvládli velmi dobře. Hráči, kteří nastupují za A-tým pravidelně, odehráli utkání na vysoké úrovni, konkrétně Jouza, Jelínek, Zeman. Mladíci Horák a Sechovec kteří odehráli 90 minut, až na pár nepřesností, které do startu soutěže vypilujeme, odehráli utkání rovněž na výbornou. Ještě všichni máme na čem pracovat, do startu soutěže zbývá měsíc. Před tím ale ještě máme tři přípravná utkání, kde naše nedostatky určitě doladíme.“

(Josef Tůma, lin – foto: Libor Nácovský)