uvodni.jpg

1. PŘÁTELSKÝ ZÁPAS

Jiskra Zruč - Paběnice 12:3 (4:3)

Branky:  3. Matouš, 12., 71. K. Petrů, 13., 63., 67., 72. Zeman, 23. Jouza, 52., 54. Koudela, 58., 79. Smutný - 1. Smutný, 11., 37. pok. kop L. Votava
Sestavy: Jiskra Zruč I. pol.: Hromas - J. Váňa, Koudela, Jouza, Jelínek - K. Petrů, Matouš, Janda, Zeman - T. Louda, Brož. Zruč n. S. II. pol.: Hromas (75. Kozel) - J. Váňa, Viktora, Jouza, Jelínek - Zeman, Sahula, Koudela, Matouš, K. Petrů - Smutný. Trenér Michal Váňa
Paběnice: M. Říha - Sochr, M. Votava, Viktora (46. T. Louda), Mil. Novák - Ivičič, Vlach, Fuksa, T. Lupínek - Smutný (46. Brož), L. Votava. Mužstvo vedl Josef Říha.
ZDROJ: SVOBODA.INFO

Nováček I. B třídy Jiskra Zruč nad Sázavou sehrál v sobotu první přípravné utkání. Na své hřiště si pozval svého bývalého soupeře z okresního přeboru - Sokol Paběnice. Hosté ale měli potíže se sestavou, což se projevilo na výsledku. A to si ještě hráče museli půjčit.

Hosté zkraje utkání překvapili, když dvakrát vedli: Nejprve zručský fotbalista v paběnickém dresu Smutný poslal míč od tyče do sítě, v 11. min. skončil v bráně zase sražený trestný kop L. Votavy. Jiskra ale na obě branky dokázala brzy odpovědět: Ve 3.min. si za obranu naběhl Matouš - 1:1 a ve 12. min. K. Petrů po přihrávce Brože uklízel míč do prázdné brány - 2:2. Převaha Jiskry ale byla patrná, vzápětí přihrávku T. Loudy po brankové čáře proměnil v třetí branku Zeman - 3:2. Ve 23. min. ještě Jouza po rohovém kopu upravil na 4:2, poslední slovo prvního dějství ale měli hosté, když L. Votava z pokutového kopu potrestal faul na T. Lupínka - 4:3.

Ve druhém poločase Paběnice doslova odpadly, v jejich obraně si domácí dělali prakticky co potřebovali a skóre hrozivě narůstalo.

Trenér Jiskry Michal Váňa byl s prvním utkáním spokojený. "I když začátek byl trochu zmatený," narážel na okénka v obraně. "Pak jsme to přehodili, zahustili jsme střed zálohy. Jakuba Koudelu jsme vysunuli na post, kde kdysi hrával a byl tam nejlepší," popsal změny do druhého poločasu a navázal: "Uvidíme, jak se osvědčí Standa Viktora na stoperu. Teď nás prověří Zbraslavice, to se ukáže, jak na tom jsme. Utkání pro nás bylo takovým třetím tréninkem v týdnu."

Jiskra představila i jednu z možných posil - brankáře Václava Hromase, který v minulosti působil třeba v Kácově. "Měli bychom to podepsat," upřesnil Michal Váňa, který další posily neplánuje. "Dnes nám ještě chyběli Cudlín a Vosyka," doplnil.

Paběničtí měli vůbec potíže sestavit tým, od Jiskry si museli půjčovat hráče. "Jsou v práci," pokrčil rameny Josef Říha a namátkou jmenoval: "Růžička, Blažek, Zikmunda, Libicher, Sedláček a další." Paběničtí už letní přípravu na nový ročník v okresním přeboru začali: "Trénujeme středy, pátky a o víkendech hrajeme přátelská utkání," uzavřel Josef Říha.

Další zápasy: , Zbraslavice - Zruč n. S. (sobota od 17 hodin).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.08.2012 17:39:51
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one