Jiskra Zruč – Slavoj Ratboř (OP-Kolín)  1:1 (1:0)

Branky: Zeman – Kesner

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín - Jouza, Musil, Jelínek, Armolt, Koudela, Viktora, Vana M., Zeman, Kotek, Pejša, Šindelář, Marek, Aye Theay Sa, Sechovec, O. Nácovský.

Slavoj Ratboř: Jeřábek - Adámek M., Kemza, Beran, Brant - Kovařík, Kesner, Hošek, Uher - Procházka, Adámek J., Gembiczki, Kratochvíl.
Jiskra nastoupila po dlouhé pauze k přátelskému zápasu proti Ratboři. Podle Lukáše Jelínka zápas vypadal přesně tak, jako když se hráči po roce sejdou si zahrát fotbálek a vůbec tomu nepřispělo tropické počasí.

Šance se střídaly na obou stranách, Jiskra hrála skoro bez běhání až na mladé zručské naděje, kteří podle veteránů v naší sestavě vůbec nevnímali velké horko, které v neděli panovalo.

První poločas byli aktivnější hosté, přesto Jáchym Zeman vstřelil vedoucí branku Jiskry. Po této brance hra trochu upadla a čekalo se spíš na poločasový hvizd.

Druhý poločas opět začal tlakem Ratboře. Branka padla však a po velké hrubce velezkušeného Ondry Jouzy a tak hosté Kesnerem vyrovnali na 1:1. I druhá polovina se ve velkém vedru odehrávala v klidném tempu, kdy obě strany měly několik šancí. Mladé pušky Jiskry též spálily několik šancí, ale asi tu největší v samotném závěru promarnil mladý Aye Theay Sa.

Je však dobře, že po dlouhých letech se do A-týmu tito mladí hráči dostávají a dle vyjádření Lukáš Jelínka velkou měrou přispěli k aktivnější hře Jiskry.

VYJÁDŘENÍ ASISTENTA TRENÉRA SLAVOJE RATBOŘ TOMÁŠE KRATOCHVÍLA:
Před tímto zápasem se nám zranili čtyři hráči, kteří v podstatě nastupují v základní sestavě. Měli jsme obavu, zda vůbec z naší strany k utkání dojde. Nakonec se nám podařilo dát mužstvo nějak dohromady, ikdyž nás přijelo pouze třináct. Ale na to se nechci vymlouvat. Navzdory tropickému počasí se naši hráči ukázali v dobrém světle, oproti posledním dvěma zápasům to byla z naší strany nejlepší hra. Více jsme se snažili tlačit před branku, vytvářet šance a to nám v minulých zápasech chybělo. Na druhou stranu nás mohli mladí kluci domácích několikrát potrestat. Musíme ještě zamakat na fyzičce. Na klukách je vidět, že jim ta covidová pauza neprospěla. Jsem rád, že se zápas nakonec odehrál a že jsme v tom počasí všichni ve zdraví přežili.