Jiskra Zruč – SK Leština u Světlé 3:5 (1:2)

Branky Jiskry: 39. Jouza, 66. Viktora, 85. Cudlín z pen.

Rozhodčí: Uher. ŽK: (1/1)

Sestava Jiskry: Cudlín (Daněk) – Z. Louda (J. Váňa), Musil, Jouza, L. Jelínek – Kotek, L. Martinák, T. Martinák, Viktora, P. Bareš - Zeman
Jiskra nastoupila ve velice kombinované sestavě a jen s dvěma hráči na střídání.

Přesto na začátek patřil domácí, když Zeman trefil dvakrát tyč. Na hráčích byla vidět chuť se předvést novému trenérovi a taky nové návyky, které diváci u našich hráčů dlouho neviděli. Přenášení hry z jedné strany na druhou přispělo k vyrovnanému zápasu s běhavějším soupeřem.

Po dvaceti minutách začala Leština přebírat aktivitu, protože některým hráčům došel po náročném víkendu dech. První branku vstřelili hosté ve patnácté minutě, kdy nejdříve Cudlín čaroval, ale na dorážku nedokázal reagovat – 0:1! Jiskra kontrolovala střelou aktivního Zemana a Viktory. Přesto se hosté radovali ve třiatřicáté minutě z druhé branky. Dlouhý aut Leštiny tečoval před Cudlínem Jouza a míč skončil od tyče v brance – 0:2! Druhá branka Jiskru srazila, a hosté chodili v podstatě sami na Cudlína, který však střelce hostů doslova deptal. Leština si připisovala jednu šanci za druhou, které buď Cudlín pochytal anebo hosté trestuhodně zahodili. Jiskra se však v závěru první půle dočkala branky, Jouza nejdříve střílel z poza vápna, hostující brankář vyrazil jen k Martinákovi, který vrátil na malé vápno rozběhnutému Jouzovi – 1:2! Jiskra se sice v závěru nadechla, ale velké šance opět počítali jen hosté, kteří přestříleli Jiskru v prvním poločase 8:15.

Druhou polovinu začali lépe hosté, kteří stále né a né dát ani v těch nejvyloženějších šancích dát branku. Kdyby Leština vedla v 60. minutě 3:7 nikdo by se nedivil. A tak trestala Jiskra v šedesáté šesté minutě krásně přenesl míč Zeman na Viktoru, který si zpracoval míč do běhu a lobem překonal hostujícího brankáře – 2:2! O sedm minut později došlo k prostřídání brankářů. Daněk zaujmul pozici místo Cudlína, který se postavil do středu zálohy a nebýt jeho zranění po třech minutách na hřišti, mohlo být ještě pro Leštinu zle. Protože Tomáš toho za ty tři minuty stihl docela dost, rozdával míče, sám zakončoval a byl jen kousek od vstřelené branky. Bohužel po vystřídání hra upadla do podprůměru. Jiskra je v plném tréninku, tak nejen náročný víkend, ale náročné tréninkové jednotky se projevili na únavě hráčů Zruče. Hosté ztratili před brankářem Daňkem respekt a během 81. a 85. minuty vstřelili rozhodující tři branky na 2:5! Jiskra kontrolovala brankou z penalty, kterou spíše pan Uher věnoval hráčům domácích za statečný výkon proti vyzrálejšímu soupeři.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JISKRY SVATOPLUKA VEROŇKA:
V neděli jsme nastoupili k prvnímu přátelskému utkání proti účastníkovi 1.A třídy kraje Vysočina Leštině u Světlé. Do utkání jsme nastoupili bez šesti hráčů základní sestavy a s dvěma náhradníky.
Utkání pro mě mělo poznávací charakter, ve kterém jsem mohl poprvé vidět tři hráče, kteří kvůli pracovním povinnostem ještě nezasáhli do tréninkového procesu. I přes porážku 3:5 jsem si udělal dostatečný obrázek o mužstvu, které má v sobě vůli a chuť na sobě pracovat.