uvodni.jpg

10. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. C

liblice_BLACK.jpg
Jiskra Zruč – TJ Liblice 3:0 (0:0)
 
Branky: 14. Petrů, 23. P. Jelínek, 29. Zeman.
 
Rozhodčí: Vyhnal – Polák, Čechmánek. ŽK (2/2): P. Jelínek, Hájek – Řípa, Pačes. Diváků: 50.
 
Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Hájek, Jelínek – L. Martiňák (84. Váňa), Viktora, Petrů, Arnlot – P. Jelínek, Zeman. Trenér Michal Váňa.
 
Liblice: Matoušek – Rohn, Pop, Fott, Řípa, Nouzák (78. Lanc), Vlk, Pačes (84. Pospíchal), Hejda, Sochor, Hrstka.Trenér Petr Samek
ZDROJ: Josef Tůma (www.mesto-zruc.cz/sport-1/fotbal-a-foto)
V sobotu se v rámci desátého kola I. B třídy utkal na hřišti Zruče nad Sázavou tým z Kutnohorska a Kolínska - Zruč nad Sázavou a Liblice. Utkání dopadlo lépe pro domácí. Zručští fotbalisté si se soupeřem dokázali poradit a zvítězili 3:0. Za Jiskru se v prvním poločase prosadil Petrů, Zeman a P. Jelínek.
 
Utkání se hrálo v sychravém počasí, na podmáčeném terénu. Hosté domácí tým nenechali hned od úvodu střetnutí dýchat, hráli velice aktivně. Vytvořili si několik brankových příležitostí (Sochor, Hejda),  nastřelili i břevno. Ve 14. minutě se však podařilo Petrů po samostatném úniku skórovat – 1:0. I následující gól padl po rychlém brejku a chybě hostující obrany, prosadil se P. Jelínek – 2:0. Ve 28. minutě mohli hosté snížit, Sochor před otevřenou brankou trefil Cudlína. Nedáš – dostaneš. Třetí branku domácích vsítil ihned z protiútoku Zeman - 3:0.
 
Ve druhé části hry si oba týmy vytvořily několik šancí, žádný střelec se už brankově neprosadil. Hosté navíc nedali ani pokutový kop.


VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MICHALA VÁNI: Zdroj: svoboda.info
Trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa byl po utkání plný optimismu: „Dali jsme tři branky, získali jsme tři body, takže jsme spokojení,“ řekl. 
 
„Do vedení jsme se dostali ale po šanci hostí, kdy platilo nedáš – dostaneš. Hosté nastřelili břevno a náš tým z protiakce šel do vedení. Hosté nehráli špatně. V útoku byli dobří a zlobili nás. V zápase bylo mnoho šancí,“ uvedl Michal Váňa.
 
„Ve druhém poločase kopali hosté dokonce penaltu. Tu ale omilostněný brankář Cudlín chytil. To bylo dobře, protože do konce zápasu chyběla ještě půlhodina. Zápas jsme dovedli do vítězného konce,“ konstatoval Michal Váňa a navázal: „Po utkání a během něho panovala skvělá atmosféra a já z toho mám radost. Zápas hodnotím velmi kladně, máme tři body a jsme spokojení,“ uzavřel.
 
VYJÁDŘENÍ TRENÉRA LIBLIC PETRA SAMKA: Zdroj: kolinsky.denik.cz/
„Pro kluky mám po zápase jen slova chvály. Hráli jsme výborně, vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, ale bohužel nám to tam nepadalo. Dvakrát domácí zachránila branková konstrukce, neproměnili jsme penaltu. Další pokusy z malého vápna dokázal domácí brankář chytit. I kdyby se hrálo tři dny, tak prostě branku nedáme,“ zhodnotil hru svých svěřenců trenér Petr Samek.
 
„Na vyložené šance, včetně penalty, jsme vyhráli 8:4, ovšem fotbal se hraje na góly a ty stříleli jen domácí. I fanoušci Zruče přiznávali, že jsme byli lepší. To sice potěší, ale body nám to nedá. Naopak je z toho porážka, ale hodně nezasloužená,“ posteskl si Petr Samek.
.


.
01.11.2018 15:49:45
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one