uvodni.jpg
Suchdol - Jiskra Zruč    3:1 (2:0)

Branky: 12., 32. Janovský, 58. Štainz - 87. L. Jelínek
Rozhodčí: Jirsa
ŽK: 2/3 
Sestavy: Suchdol: Stoupa - Pánek, Hošek, Linhart, M. Mikeš - Langr, Bohm, Klička, Jan Rak (Havrda) - Janovský, Štainz
Jiskra Zruč: Jíra - Kovařík (Cudlín), Janata, Koudela, l. Jelínek - M. Váňa, Z.Louda, Jouza (T. Louda), Janda (Viktora), Zeman - Brož

TABULKA   ZDE
VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE

ZDROJ: SVOBODA.INFO

Domácí na soupeře vlétli bez respektu a z počátečního náporu vytěžili vedoucí branku: Ve 12. min. proti Janovskému sice Jíra dobře vyběhl a na chvíli suchdolského útočníka zastavil, ale Janovský si pro míč doběhl a z úhlu zručského gólmana prostřelil - 1:0. I nadále si domácí udržovali převahu, na 2:0 ale zvýšili až ve 32. min.: Janovského technickou ránu Jíra sice ještě skvěle vytáhl na roh, ale suchdolský sniper o tři minuty později potrestal chybnou rozehrávku Zruče - 2:0. Výsledek mohl ve 38. min. pojistit Štainz, kterému do vyložené šance přihrál po svém úniku Böhm, ovšem z bezprostřední blízkosti míč napálil jen do gólmana. Neproměněné šance domácí mohli vzápětí litovat: Janda zavezl míč, přes celé pokutové území přihrál Koudelovi. Ten sice míč umístil k tyči, ale Stoupa se stihl výborně přemístit a nohou jeho ránu vykopl na roh.

 Na zručském celku byla po změně stran patrná snaha s výsledkem něco udělat. Hosté se více tlačili do útočení, ovšem gólový efekt jim to nepřineslo. Jejich příznivci mohli zatleskat jen tvrdé, leč nepřesné ráně Zemana. V 56. min. Koudela chybnou malou domů nabídl stoprocentní šanci Štainzovi, který ale na Jíru recept nenašel! O dvě minuty později si všechno vynahradil, když si v malém vápně pohrál s obránci a zvýšil na 3:0. Jedinou branku si hosté připsali až těsně před koncem: Před Michalem Váňou podklouzl Havrda a L. Jelínek upravil na konečných 3:1.

"Zruč byla asi nejlepším soupeřem, který u nás na podzim hrál," pochválil suchdolského soupeře Vladimír Střihavka. "Chtěl hrát fotbal, má mladé a běhavé hráče," doplnil a pokračoval: "My jsme se na zápas dobře připravili, hráči splnili defenzivní úkoly a myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Navíc jsme neproměnili spoustu dalších šancí, hosty podržel i gólman."

 Vladimír Střihavka litoval, že šlo o poslední utkání podzimu. "Jsem spokojený s výkonem všech hráčů, i se závěrem sezony, který se nám povedl. Škoda, že končí, nyní hrajeme dobře, mužstvo si sedlo. Těším se na jaro, jestli nás trochu proženou Sedlec a Zruč," uzavřel své hodnocení.

 "Domácí ukázali, že na první místo patří právem," řekl po zápase hrající trenér Zruče n. S. Michal Váňa a pokračoval: "Dali tři pěkné góly, dva po chybách naší obrany, jednou nás Štainz fotbalově "vyčoudil"." Nápor domácích z úvodu zápasu byl citelný - hráli domácí tak dobře a nebo Jiskra nastoupila ustrašeně? "Nastoupili jsme možná s respektem ze soupeře, chtěli jsme uhrát remízu," připustil kouč a dodal: "Do druhého poločasu jsme to museli vytáhnout, dál už to na pět obránců nešlo. Pak už to bylo lepší. Myslím, že jsme se jich nebáli, chtěli jsme hrát. Klukům můžu poděkovat, střetnutí odmakali."

15.11.2011 22:55:53
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one