Domácí využili z úvodního náporu rozhodující náskok v podobě tří branek. Hostům se podařilo, jak je v Miřeticích pravidlem, skórovat do 20. minuty po rohovém kopu Zemana a skórujícím Jouzou. Zbytek poločasu se dohrál bez výraznějších šancí.
Ve druhém poločase se na náročném terénu hnala Jiskra za kontaktní brankou, a tím se domácím otevíraly možnosti k rychlým protiútokům. Několik nadějných přečíslení Miřetičtí nevyužili, a tak bylo utkání neustále otevřené. Za hosty se neprosadil z trestného kopu kapitán Petrů. Střely Martináka, Jelínka a Zemana skončili vedle. Až těsně v závěru dal domácím definitivu tří bodů po rohovém kopu osamocený kanonýr Jenšík.
VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MIŘETIC PETRA NAŇÁKA: Zdroj: benesovsky.denik.cz
„Konečně jsme byli z úvodního náporu produktivní a na začátku získali rozhodující náskok. Bohužel jsme zase propadli v bránění při rohovém kopu a nechali Zruč vrátit do hry. Naštěstí jsme druhý poločas nedopustili Zruči vsítit kontaktní branku a v závěru jsme snad až šesté přečíslení, proměnili v rozhodující branku,“ popsal dění na hřišti miřetický trenér Petr Naňák a dodal k podzimní části: „Když jsme měli po pěti kolech dva body, tak jsem sám přemýšlel, jestli pokračovat. Bojovný duch a srdce, které bylo v Miřeticích za mého působení před asi 15 lety, ale pořád funguje. Jsem rád, že můžu s hráči o generaci mladšími pracovat a užívat si s nimi zápal do fotbalu, který byl dříve samozřejmostí, ale dnes je spíše vzácnou výjimkou.“
VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JISKRY MICHALA VÁŇI: Zdroj: svoboda.info
Poslední zápas podle trenéra Jiskry Zruče nad Sázavou Michala Váni s fotbalem moc společného neměl. "Hřiště bylo těžké, podmáčené. Foukal studený vítr, to byly pro fotbal nepříznivé podmínky," uvedl. "Od obou týmů šlo spíše o kopanou než fotbal. Do 17. minuty jsme prohrávali 3:0 a já myslel, že už to je na ručník," přiznal a pokračoval: "Nakonec jsme snížili na 3:1 a vyskytla se nám malá naděje. Kluci začali trochu běhat, s výsledkem se dalo ještě něco udělat. Celkově to ale fotbalové nebylo, šlo o klasický vesnický fotbal, v tomto počasí nekoukatelný. Zaslouženě jsme prohráli 4:1, nechali jsme si dát vlastní góly a podzimm zakončili takovou bídou. Ti, co dnes na fotbal přišli, na hřišti asi jen zbytečně mrzli, dívat se na to nedalo, z obou stran to bylo strašené."
ZDROJ FOTO: Josef Tůma