14. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. C

Jiskra Zruč – AFK Sadská 3:3 (1:2), pok. kopy 4:3

Branky: 11. Viktora, 55. vlastní, 90. Jelínek – 18. a 45. Čábelka, 54. T. Svoboda.

Penalty domácích: L. Jelínek – ano, Arnolt – ano, Zeman – ne, T. Martinák – ano, P. Jelínek – ano. Hosté neproměnili třetí a pátou, třetí otřela břevno, pátou s bravurou pokryl Cudlín. (jot)

Rozhodčí: Kuka Vladimír– Kubát, Holý. ŽK: (5/1): 17. Jouza, 45. Arnolt, 47. Z. Louda, 62. Viktora, 81. Kotek – 66. Jech. ČK: (0/1): 30. Kučera.  Diváků: 60.

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Jelínek, Viktora – P. Jelínek, L. Martinák (46. T. Martinák), Janda (46. Hájek), Arnolt – Zeman, Kovář (74. Kotek). Trenér Michal Váňa.

AFK Sadská: Šaroch – Drobný, Havlík, Čemus (34. Plot), Jech, Janiga, Lukavec (74. Dejl), Svoboda, Čábelka, T. Svoboda, Kučera. Trenér Milan Svoboda.
ZDROJ: Josef Tůma
První důležitý moment zápasu byla brzká branka domácích v 11. minutě, když se prosadil po rohu na zadní tyč Viktora – 1:0. O sedm minut později ale přišla standardní situace pro hosty, na zadní tyči si nepohlídala Jiskra nabíhajícího Čábelku a bylo vyrovnáno – 1:1. Hostující fotbalisté přidali ještě druhou branku, z trestného kopu Čábelky, přímo do šatny – 1:2. Devět minut po začátku druhého poločasu přišla další standardní situace hostů, opět si zručští fotbalisté nepohlídali náběh Svobody na zadní tyč a rázem domácí prohrávali o dvě branky – 1:3. Jen o minutu později ale obránce hostů dával brankáři Šarochovi ,,malou domů“, tomu balon přeskočil nohu a dokutálel se až do brány – 2:3. Cenný bod vybojoval v devadesáté minutě Jelínek, který střelou z vápna využil přihrávku od Zemana.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁŇI: ZDROJ: Josef Tůma
Michal Váňa, trenér Jiskry: „Výsledek je pro nás vzhledem k předvedenému výkonu dobrý, nepředvedli jsme nic oslnivého, do útoku nám to moc nešlo, pořádně jsme si nepřihráli. Dělali jsme zbytečné chyby, téměř jsme nevystřelili na bránu, také nám pomohlo štěstí při vlastní brance soupeře. Celkově nejsem nadšený, ale máme dva body, na ostatní už se asi nikdo ptát nebude, takže bych z toho nedělal zbytečné závěry. Bylo to teprve první jarní kolo, očekávám lepší výkony, horší už to nebude. Hůř na tom budou hosté, když odjeli pouze s bodem po tom, co vedli o dvě branky.“ (jas)