15. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. C

TJ Pátek – Jiskra Zruč  2:2 (0:2)
Pokutové kopy 4:3

Branky: 59., 89. Kalina - 23. Jouza, 37. Viktora.

Rozhodčí: Mboussa - T. Drábek, Boček. ŽK: 2/5 (Sporiš, Jirásek, Chvalovský - P. Jelínek, Janda, Zeman, Viktora, Z. Louda).

Sestavy: TJ Pátek: Kmoch - Kohoutek, Novák (66. Leština), Kalina, Sporiš, Petráň (87. Chvalovský), Bulíř, Baran, Mašinda (83. Bartheldy), Jirásek, Mojžíš.

Jiskra Zruč: Daněk - Jouza, L. Jelínek, P. Jelínek, L. Martinák, Janda (54. T. Martinák), Arnolt, Hájek (87. Kotek), Zeman (78. Kovář), Viktora, Z. Louda. Trenér Michal Váňa.

Penalty proměnil: P. Jelínek, Arnolt, L. Jelínek. Neproměnil: Jouza, T. Martinák
JISKRA ZRATILA DOBŘE ROZEHRANÉ UTKÁNÍ V PÁTKU V POSLEDNÍ MINUTĚ.

První poločas Jiskra poctivě bránila, soupeř měl však mnoho standardních situací, které však Jiskra ubránila a sama ze dvou trestných kopů dala dvě branky. Nejdříve po rozehrání Arnolta prosadil Jouza a o patnáct minut později střelec první branky Jouza posadil míč na hlavu Viktory.

Druhý poločas Pátek otevřel hru, což Jiskře vyhovovalo. Bohužel z mnoha brejků nedokázala vstřelit branku ani z těch nevyloženějších šancí. Soupeř snížil z penalty - 1:2. Ve druhém poločase měl Pátek mnoho standardních situací, a z té poslední vyrovnal na 2:2.

Závěrečné loterii v penaltovém rozstřelu brali domácí bod navíc.

VYJÁDŘENÍ MICHALA VÁŇI: Zdroj: Josef Tůma
Michal Váňa, trenér Jiskry: „Podle ohlasů byl bod z venkovního hřiště dobrý, já to vidím trochu jinak, když vedeme 0:2, a k tomu tam byly další dobré situace. Dvakrát jsme měli přečíslení na bránu soupeře, jednou se Zeman ocitl sám u brány, ale nedal, mohli jsme jít do vedení na 0:3, to by asi bylo po zápase. Za stavu 1:2 jsme měli další dvě brankové příležitosti, tam jsme to ale nevyřešili dobře. Takže pro mě to byla svým způsobem ztráta, nicméně bod z venku není špatný. Hra jako taková nebyla moc fotbalová, hrálo se na těžkém, hrbolatém terénu, balon odskakoval, museli jsme ho občas honit. Byl problém předvádět něco fotbalového. Domácí hráli na nakopávané dlouhé balony, tím se za nás dostávali, všechno hráli vzduchem, asi jsou takhle zvyklí hrát. My jsme většinu balonů dokázali odvrátit, ale byly tam nějaké chyby, z kterých padly branky. Taky tam byly nějaké fauly, nakonec je bod asi dobrý. Mohli jsme získat ještě jeden z penalt, ale to jsme nezvládli.“ (jas)

Po domácím utkání své svěřence trenér Milan Švábenský chválí. „Musím všechny kluky pochválit. Moc to nedělám, ale teď si to zaslouží. Začali jsme dobře. Soupeře jsme nepustili dvacet minut z jeho poloviny. Dali jsme gól, který nám rozhodčí neuznali, ale paradoxně jsme inkasovali jako první,“ pokrčil rameny Švábenský.  „Ke konci poločasu přišla zase ojedinělá šance soupeře a dostali jsme druhy gól. Bylo to pro nás docela kruté,“ řekl kouč Pátku.

Do druhého poločasu nastoupil Pátek ještě aktivněji. Soupeře nepouštěl z jeho půlky a byla otázka času, kdy to tam spadne. „Naštěstí se nám to dvakrát povedlo a penalty jsme zvládli. Jak už jsem říkal, kluky chválím za odmakaný výkon. Zvláště, když jsme v poločase nula dva  prohrávali,“ shrnul na závěr trenér Švábenský.