uvodni.jpg
Zbraslavice - Jiskra Zruč  0:1 ( 0:0 )

Branky: 75. M. Havel
Zbraslavice: Havlíček - Jursík, Semerád, Kruliš, J. Veselý - Hlava, Dubjak, M. Veselý, Dudok - Hanousek, Šindelář. Střídali Herčík, Škramovský Zruč n. S.: Svoboda - L. Jelínek, J. Kružík, F. Janata, J. Váňa - M. Havránek ( J. Matouš ),  M. Váňa, V. Tvrdík, J. Koudela - M. Brož, M. Havel ( Z. Fanta )
Rozhodčí: D. Čižinský (Suchdol)
ŽK: 2/2
Diváků: 90

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
VIDEO ZE ZÁPASU ZDE
FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE
NOVÉ FOTKY PŘIDÁNY

Zbraslavice – Při větrné sobotě dorazila Jiskra k vedoucímu celku okresní soutěže v plné síle a dvěma návraty. Ten první hlásil Jakub Koudela, který po pětizápasovém trestu měl velkou chuť do fotbalu a na jeho výkonu to bylo znát. Další hlásil Honza Matouš, zručský špílmachr si nenechal ujít toto prestižní utkání.

Dalo se čekat, že brankové hody se konat nebudou a tak se taky stalo. Byl to hlavně boj ve středu hřiště s nakopávanými balóny Zbraslavic. Jiskře patřil začátek, Havel střílel z úhlu, ale jeho křižná rána minula o kousek cíl. Poté se osmělili domácí, přetažený centr hlavičkoval útočník Zbraslavic jen nad branku. První půlku měli větší procento držení míče domácí, ale zručská obrana pracovala velmi dobře. Zbraslavice používaly jednoduchou variantu přechodu do útoku, ale jejich nakopávané balóny nenacházely svůj cíl. Tvrdý povrch dělal problémy oběma družstvům, balóny vysoko odskakovaly. Jiskra dokázala dobře vymazat ze hřiště nejlepšího střelce Zbraslavic - Šindeláře, který se přes osobní obranu Jardy Váňi nedokázal prosadit. První půle tedy skončila bez branek a bez žádné vážnější situace před oběma brankami.

Druhá půle začala opatrně, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Jiskra se snažila hrát po zemi a Zbraslavice pokračovaly svými dlouhými nákopy. Však obě obrany nepropouštěly hráče k žádným šancím. Až patnáct minut před koncem vybojoval Michal Havránek na středu hřiště míč a založil tak málo vídanou akci s gólovou tečkou ( akce natočena a stojí opravdu za to, více na našem webu ). Tedy po ose Havránek – Brož – Tvrdík – Koudela – Havel, Jiskra vstřelila rozhodující branku derby. Početná skupina Ultras, která dorazila na zápas, oslavovala vstřelenou branku se stejnou radostí jako samotní hráči. Domácí po vstřelené brance zabrali a uzamkli Jiskru na její půlce. Ale k žádné pořádné šanci to nevedlo. Jen nastřelená tyč po přímém kopu vyděsila přihlížející fandy Zruče. Brankář Svoboda dokázal v závěru své hráče podržet a jistými zákroky a tak držel Jiskru ve vedení. V poslední minutě nastavení, při standardní situaci, naběhl do vápna i brankář Havlíček, ale Svoboda ve zručské brance jistým zákrokem nepřipustil žádné komplikace. A tak Jiskra zdolala ve šlágru kola Zbraslavice 1:0!

HODNOCENÍ TRENÉRA JELÍNKA:

Jiskra na derby přijela v plném složení se 16 hráči, i s odpočívajícím J.Koudelou (trest 5 utkání), a chtěli jsme odčinit domácí prohru z předešlého utkání. Před zápasem jsme si trochu v kabině promluvili, co se nám nedařilo a s jakou taktikou nastoupíme. Soupeř má v týmu několik vysokých hráčů, tak jsme na to museli zareagovat a určili hráče, kteří je bránili při standardních situacích osobně. Samotné utkání prvních dvou mužstev nepřineslo mnoho šancí, domácí měli v prvním poločase více ze hry a dvě brankové šance, kdy jedna hlavička po přetaženém centru šla těsně vedle a po našem vyslání hráče soupeře do brejku zachránil včasným vyběhnutím náš brankář Svoboda. Naše mužstvo hrozilo z brejkových akcí a mělo několik střel. V kabině o poločase jsme hráče upozornil, že toto utkání rozhodne jedna šance a taky rozhodla. Druhý poločas se odehrával většinou ve středu pole, brankových příležitostí mnoho nebylo. Domácí jenom nakopávali dlouhé balony a ty jsme celkem v pohodě odvraceli. Asi tak 17 min před koncem utkání jsme soupeře obrali o míč ve středu pole a po rychlém přechodu do protiútoku, po ose Havránek - Brož - Tvrdík - Koudela na jeden dotek, dával do prázdné branky Havel. Po naší brance soupeř zvýšil obrátky a měl několik standardek. V závěru nás domácí dostali trochu pod tlak dlouhými auty a několika rohy, ale naše mužstvo nenabídlo domácím už žádnou šanci. Zařazení J.Koudely pomohlo naší hře ve kvalitě, dobrou práci odvedla celá obrana i s brankářem. Záložní řada i útok odbojovali celé utkání. A proto mužstvo čekalo v naší základně dobře (několik litrů) vychlazené ABSOLUTKY. Jinak mužstvo odvedlo poctivý výkon a konečně bojovalo jako tým a opět ukázalo, že naše hra doma a venku se nedá srovnat. Poděkování patří také našim fanouškům, kteří vytvářejí hlučnou kulisu v každém našem utkání. V utkání podal svůj obvyklý výkon rozhodčí D.Čižinský, který utkání odpískal v naprosté pohodě. Taky zdravim J.Moravce - Jirko díky.

26.04.2009 10:44:18
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one