uvodni.jpg
Jiskra Zruč - Křesetice  2:3 ( 0:2 )


Branky Zruč: 2x Tvrdík
Zruč n. S.: Svoboda - L. Jelínek, J. Kružík, F. Janata, J. Váňa ( J. Havránek ) - M. Havránek,  M. Váňa, V. Tvrdík, J. Koudela - J. Kohout ( Z. Fanta ), M. Havel

ČK: Janata

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

ZPRAVODAJ KE STAŽENÍ ZDE

VIDEO ZE ZÁPASU ZDE

2 .5. 2009
Popis zápasu očima trenéra Jelínka:

 

Do zápasu jsme opět nastoupili jako ke každému jarnímu zápasu na domácím hřišti - laxní přístup, žádná bojovnost, profesorská hra. Soupeř byl první poločas jasně lepším týmem na hřišti, bojoval a přehrával nás jednoduchou hrou, kdy stačily tři čtyři přihrávky po zemi a my se jen bezvýznamně honili po hřišti, a proto také zaslouženě soupeř vedl 2:0. Hra se odvíjela ve středu pole, Jiskra měla jednu střelu ze střední vzdálenosti! Asi tak ve dvacáté minutě soupeř házel na vápně na naší levé straně aut, Janata minul při souboji míč a soupeř šel ze strany sám na branku. Vystřelil, brankář sice ještě stačil vyrazit na tyč, ale dobíhající volný hráč hostů dorážel do prázdné branky. Po gólu jsme soupeře zatlačili, snažili naši hru rozhýbat a dostat soupeře pod tlak, měli jsme několik střel, které šly vedle nebo je pochytal hostující gólman. Ve třicáté minutě, při našem tlaku, soupeř osvobozujícím odkopem brání naši snahu o srovnání skóre. Naši střední obránci se zřejmě nechali unést hrou a pozapomněli na hostujícího útočníka, který se řítil sám na naši branku. Hráče se snažil zastavit Janata, ovšem jen za cenu faulu na našem velkém vápně a dostal oprávněně červenou kartu. Soupeř z následně rozehraného trestného kopu zvýšil své vedení na 2:0. Do konce poločasu se nic vážného už nestalo.

Druhý poločas jsme začali "konečně" makat, bojovat a soupeře přehrávat. Po jedné rozehrané standardní situaci z pravé strany si dal hostující hráč vlastní gól, ale praporek hostujícího pomezního byl zdvižen a branka nebyla uznána. Odměnou byla v šedesáté minutě branka, kterou dal po pěkné akci Tvrdík. Tento moment dodal našim hráčům ještě větší chuť po bodech a soupeře zatlačil na svojí polovinu. Podle mého názoru soupeři docházely síly, a tak jsme měli hodně standardních situací, které jsme nedokázali proměnit. Soupeř ale hrozil brejkama a tam nás dále ve hře udržel brankář Svoboda přesnými zákroky. V sedmdesáté minutě po vystřídání na straně soupeře čerstvý hráč Křesetic zamotal našemu obránci ve vápně nohy a ten hráče fauloval. Nařízený pokutový kop náš brankář vyrazil na pravou tyč naší branky, ale dobíhající Tvrdík si dal při snaze situaci odvrátit vlastní gól. I přes tento nešťastný moment se naše mužstvo opět tlačilo k soupeřově brance. Asi po pěti minutách po vlastním gólu rozehrával rohový kop Koudela, na který si přesně naběhl Tvrdík, hlavou se nemýlil a snížil na 2:3! Naše mužstvo ještě více zatlačilo soupeře do defenzivy a mělo velkou šanci na srovnání výsledku, kdy po střele Havla dorážel Fanta, však brankář hostí jen s velkým štěstím odvrátil na rohový kop. Při našem tlaku měl také soupeř několik brejkových akcí do naší otevřené obrany, ale náš brankář Svoboda byl vždy na svém místě.

 

Vyjádření trenéra Jelínka k Zápasu:

Soupeř první poločas jasně lepší, druhý poločas lepší Jiskra, ale myslím si, že ta naše chůze a lehkovážný přístup k zápasu si body nezasloužila!!!! Ono po zápase sem se dozvěděl, že hráčům stačí jak hrají, že se nemusí a ani nechtějí zlepšit. Když vidím, že nejstarší hráč má 39 let ( Tvrdík) a vlastně odvádí nejlepší práci na place a ostatní mají suchý trika, že není vidět žádná snaha, tak je ta práce s tímto přístupem pro mě jen ztráta času. Ono nestačí být na internetu silný v diskuzích, ono se musí udělat i něco na hřišti pro tu JISKRU. Do příštího zápasu mám čas si o tom všem popřemýšlet a určitě se před příštím utkáním hráči o mém dalším působení u mužstva dozvědí!


 

 

13.01.2017 11:26:57
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one