Jiskra Zruč – SK Malešov (OP)  3:1 (0:1)

Branky: Hájek, Viktora, Zeman

Rozhodčí: Luboš Keltner

Sestava: Cudlín – V. Pejša, L. Jelínek, Musil, Bareš - Viktora, T. Martinák, L. Martinák, Kotek - Zeman, Kovář. Střídali: Hájek, J. Váňa
Ve svém druhém přípravném zápase Jiskra nastoupila proti týmu z kutnohorského okresu SK Malešov. Jiskře opět chybělo několik hráčů např. Jouza, Louda, Arnolt

Zdroj: fans reportér David Vinc
První poločas - nadějné akce brzdilo hrozné zpracování a nepřesnosti v nahrávkách. Žádná vážnější akce však nepřišla. Bylo tam jen několik nepřesných střel z dálky. Soupeř skóroval z protiútoku. Nejlepším hráčem v prvním poločase byl Kotek, na levé straně, piloval lajnu a posílal dobré centry do pokutového území.

Druhy poločas - Hra v podstatě stejná, ale zlepšilo se zpracování a přesnost nahrávek. Do druhého poločasu nastoupil Hájek, který oživil pravou stranu. První skvělý centr Kotka hlavou Hájek jen těsně minul, za pár minut ten další už prudkou hlavičkou usměrnil za zadá hostujícího golmana a vyrovnal na 1:1. I ve druhém poločase se ztrácely zbytečné balony. Druhou branku Jiskry dal Viktora, sám na penaltě po skvělé přihrávce Zemana se nemýlil – 2:1! Další branku vstřelil aktivní Zeman, Viktora prokličkoval mezi hráčema hostí, míč se odrazil k velkému vápnu na Zemana, který pohotově zvýšil na 3:1. Poté už se nic nedělo. Cudlín už moc práce neměl, výjimkou jsou dva brejky Malešova, kteří šli úplně sami na našeho brankáře, který si i s těmito situacemi poradil a ve druhém poločase už neinkasoval.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JISKRY SVATOPLUKA VEROŇKA:
Do druhého přátelského utkání jsme opět nenastoupili s dostatečným počtem hráčů, kteří by mohli nastoupit do utkání. V prvním poločase se nám nedařila průniková fáze s klidným způsobem v zakončení. Druhý poločas byl fotbalovější a zaslouženě jsme skóre otočili v náš prospěch. Kladnou stránkou tohoto zápasu hodnotím, dobrou rozehrávku mezi obrannou čtveřicí a rotující záložní trojici. Co se nám zatím nedaří, jsou tandemové náběhy krajních obránců a průnikové přihrávky s optimálním způsobem převzetí míče a s jeho nekompromisním zakončením po zemi k tyči.

FOTO ZDROJ: KAMIL PETRŮ A JOSEF TŮMA