2. PŘÁTELSKÝ ZÁPAS 2020

Jiskra Zruč – Sokol Zbraslavice  4:2 (2:2)

Branky: 2x Dolejš, Musil, Zeman

Sestava Jiskry: Svoboda, Louda, Jouza, L. Jelínek , Kotek , Felis, Viktora, L. Martiňák , Dolejš, Musil a Zeman. Střídali: Prošek, Šindelář, Váňa J.
“Fotbalové počasí“ přivítalo kombinovanou sestavu Jiskry při prvním srpnové sobotě, když celý zápas téměř propršelo. Soupeř přivezl pár mladých šikovných a rychlých kluků a tak se dalo očekávat utkání v rychlém tempu.

Ze začátku Jiskra držela více míč. Vše se snažila rozehrávat, hrála po zemi. Ale bylo tam dost nepřesnosti a ztrát míčů. Soupeř hrozil hlavně po našich chybách, dlouhými míči za obranu. Jiskra dala první branku po rohu, kdy se nejrychleji zorientoval Dolejš a dorazil míč do brány 1:0. Ale vedení vydrželo pouze chvíli.  Z rychlého brejku soupeř srovnal na 1:1. Po několika šancích na obou stranách se prosadil střelou podél golmana Musil na 2:1, ale vedeni opět trvalo jen pár minut, když Jouza fauloval před vápnem, a tečovanou střelu z přímého kopu Svoboda neudržel a bylo srovnáno na 2:2.

Z kraje druhého poločasu Zeman poslal opět Jiskru do vedení - 3:2. Druhá polovina však byla vlažným odvarem toho prvního a tak se spíše zápas dohrával. K vidění bylo vidět spoustu zbytečných ztrát na obou stranách až po krásné střele Felise brankář Zbraslavic jen vyrazil a Dolejš už neměl problém dorazit míč do prázdné brány - 4:2. Jiskra měla šance na přidání dalších branek, ale klid v zakončení chyběl.

VYJÁDŘENÍ ONDRY JOUZY. Zdroj: svoboda.info
V utkání hosté dvakrát srovnali, ve druhé půli už skórovali jen domácí. "Byl to pro nás první zápas v přípravě. Moc se na tréninky nescházíme, netrénujeme a podle toho to také vypadá," naznačil Ondřej Jouza ze zručského celku. "Zbraslavice mají mladý tým, neznám ho. Vypadají ale velice dobře," uzavřel.