Jiskra Zruč – Jiskra Struhařov 2:5 (2:3)

Branky Jiskry: Kovář, Zeman

Sestava: Jiskra Zruč: Cudlín – Jar. Váňa, Jouza, Viktora, Šindelář – Brabec, M. Váňa, P. Jelínek, L. Jelínek - Zeman - Kovář
Jiskra ke svému druhému přátelskému vyrazila velice oslabena bez možnosti na střídání. Chyběl Musil, Janda, Z. Louda, Hájek a K. Petrů, který je na testech v divizní Čáslavi.

Dva další obránci museli nastoupit na nezvyklých pozicích. Lukáš Jelínek levou zálohu a Béda Brabců piloval tu pravou.

Úvod utkání i tak patřil Jiskře, kdy se ujala vedení brankou Ládi Kováře. Bohužel soupeř se praktikoval tvrdší hrou, bohužel to už v patnácté minutě odnesl Jarda Váňa, který byl ze zápasu vyřazen a Jiskra dohrávala v deseti lidech.
Struhařovu se podařilo tuto výhodu brzy využít, slepenými brankami otočil vývoj tohoto přátelského utkání. Oslabená Jiskra, také rychle reagovala, po druhé brance hostů předvedla pěknou kombinaci a následné dohrání situace Zemanem v pokutovém území – 2:2. Remízový stav v prvním poločasu bohužel nevydržel, při špatném bránění hostujících hráčů vstřelil Struhařov třetí branku.

Druhý poločas si Jiskra vytvořila minimálně dvě stoprocentní šance, které však nebyla schopná úspěšně zakončit. Otevřenou obranu Jiskry Struhařov trestal. Dvěma brankami navýšil skóre na 2:5. Dvacet minut před koncem se zranil Láďa Kovář, který též nemohl pokračovat v zápase a Jiskra, tak dohrávala v devíti lidech v poli.

Za těchto okolností soupeř vyhrál zaslouženě.

Další zápas: neděle 3. 3. ve Zruči proti Kožlí (OP) na přírodní trávě (tréninkové hřiště) od 14:00 hod.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MICHALA VÁŇI. Zdroj: svoboda.info
„Zápas jsme odehráli prakticky v devíti lidech, protože do dvacáté minuty museli po zákrocích soupeře ze hřiště pro zranění dva naši hráči,“ litoval trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa a pokračoval: „Pro mě to tak byl kvalitnější trénink, kdy jsme si šli zaběhat. I když trénujeme v dobrém počtu, tak nás na zápas bylo málo. Navíc přišla ta zranění a bylo po utkání,“ mrzelo jej.

„Šance na branky jsme ale měli. Zápas byl plný nepřesných přihrávek. Ale byl to opravdu lepší trénink,“ opakoval.