uvodni.jpg
chotysany_black.jpg
Jiskra Zruč - Sokol Chotýšany 4:0 (2:0)

Branky: 6. Koudela, 37. Koudela, 49. Zeman, 70. K. Petrů

ŽK: 1/0

Sestava: Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Jouza, Hájek, L. Jelínek - Viktora (60. T. Louda), Janda, Petrů, Zeman - Koudela, Smutný.

Chotýšany: Keseli - Sysel, Hanibal, Doležal, Šícha - Straka, Vlasák, Žovinec, Khandl - Říha, Povolný
Zruč nad Sázavou – Po deštivém víkendu se jen spekulovalo, jestli se utkání mezi Jiskrou a Chotýšany odehraje. Krajští rozhodčí rozhodli, že záchranářský souboj se odehraje a tak se šlo na to!
V prvních minutách byli lepší hosté, kteří dobře kombinovali a tlačili se do zakončení. Žádná jejich střela však nevedla k ohrožení Cudlínovi branky.
Do první větší šance se dostal v 5. minutě Koudela, ale jeho střelu golman Keseli vytěsnil na roh. Z následného rohu hlavičkoval Jouza nad branku. Koudela se tak dočkal v minutě šesté, kterému po akci Kamila Petrů naservíroval před prázdnou branku Smutný 1:0! Po vstřelené brance Jiskra ožila a byla lepším týmem. V 10. minutě dostal nabídku k zakončení od Smutného Jelínek, jeho zajímavá střela proletěla jen kolem tyče hostující branky. Hosté se připomněli ranou z dálky, s kterou si Cudlín v klidu poradil. V 15. minutě se mohl Koudela radovat s další branky, však jeho ránu zastavila tyč. Jiskra se v tu chvíli bavila fotbalem, kdy s chutí kombinovala a vytvářela si další a další brankové příležitosti. Kdy Zeman mířil stejně jako koudela do tyče. Tu další šanci už Koudela v 37. minutě proměnil, kdy ho Jelínek vysunul do samostatného úniku, s kterým si Koudela poradil nekompromisně a zvýšil na 2:0.

Druhý poločas Jiskra začala ideálně. Ve 49. minutě po závaru ve vápně zakončil Zeman od tyče do branky na 3:0. Chotýšany měli snahu, ale jiskra dobře presovala a nutila tak hosty k chybám. Po těch Jiskra vyrážela do nebezpečných brejků, které však nedokázala dotáhnout do pořádného zakončení. Tak za zmínku stoji až velká šance T. Loudy, který si dobře zpracoval míč na prsa, ale jeho střelu pod břevno vychytal hostující Keseli. V 70. minutě Jiskra potvrdila svůj tlak, kdy si nejdříve Smutný pohrál s obránci a předložil bonbónek Kamilovi Petrů, který do prázdné brány upravil na 4:0. K nejvážnější šanci se dostali hosté až v 80. minutě, kdy střela ze střední vzdálenosti Cudlína lehce vylekala. Jiskra i nadále počítala zahozené šance. Nejdříve Jouza hlavičkoval koníčkem, ale Keseliho nepřekvapil, o chvilku později předvedl hezké sólo Janda, ale tváří tvář před golmanem Chotýšan neuspěl.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁŇI:
ZDROJ: svoboda.info

„Chotýšany na jaře prohrály všechna utkání, takže jsem od zápasů nechtěl nic jiného než tři body,“ předeslal trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa. „Byly to tři body, které nám ohledně záchrany otevírají oči, ovšem týmy nad námi také bodovaly. Vypadá to tedy mizerně, hrajeme na to, abychom na konci soutěže měli co nejvíce bodů a uvidíme, na co to bude stačit,“ podotkl.

„Hrálo se doslova na vodě, což nám možná i vyhovovalo. Od první minuty jsme byli jednoznačně lepší a zaslouženě jsme vyhráli,“ zdůraznil Michal Váňa a doplnil: „Dali jsme dvě tyčky, spálili další šance. Konečně jsme také udrželi čisté konto, takže spokojenost,“ uzavřel.

A tak Jiskra zvládla další domácí utkání a posunula se z posledního místa tabulky.

Příští týden Jiskra zajíždí v neděli do Struhařova, a pokud vyhraje, bude tak blízko k záchraně. POZOR HRAJE SE UŽ DO 15:00h.

FOTO: Lukáš Zachariáš VIDEO: Stanislav Koudela
IMG_1951.JPG
IMG_1970.JPG
IMG_1999.JPG
dalsi foto.jpg
.
.
04.06.2013 22:38:07
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one