uvodni.jpg
Křesetice - Jiskra Zruč   1:0  (1:0)

Branky: 30. Šafránek
Rozhodčí:  p. Pařez
Sestavy: Křesetice: Černovský - J. Černý, Vonšovský, Šafránek, Vlasák, R. Černý, Pokorný, Bláha, Moc, Fostr, J. Franc. Střídali: Faltýn, Trousil, Rajdl
Zruč n. S.: Svoboda - Hájek, Z. Louda, Janata, M. havránek - Sahula, Koudela, Jouza, Brož - Smutný (Kozel), T. Louda

V předposledním kole okresního přeboru zavítala Jiskra do Křesetic. Domácí potřebovali v boji o záchranu nutně vyhrát, hostující Jiskře stačil k 100% jistotě záchrany bez ohledu na další výsledky bod jeden. Zatím co domácí nastoupili k tomuto zápasu s tím nejzkušenějším, co mají k dispozici, hostující Jiskře chybělo mnoho opor. Ke zraněnému Havlovi, J.Havránkovi, Cudlínovi se z různých důvodů omluvil ještě Matouš, M.Váňa, L.Jelínek a gólman Jíra, za to do sestavy A-týmu po roce naskočil Franta Janata a po půl roce naše brankářská legenda, která přivodila různým našim trenérům bezesné noci, Standa Svoboda.
Na střídání byl připraven zručský internacionál, univerzál Milan Kozel a dorazil také Jarda Váňa, ale bez registračního průkazu. Za to naše výprava měla dva vedoucí týmu a také dva pomezní rozhodčí.

Samotný zápas přinesl v úvodu vyrovnanou bitvu, kde prim hrály spolehlivé obrany a nepřesné střely útočníků. Hostující Jiskra postupem času začala být nebezpečnější a vypracovávala si dostatek slibných příležitostí, za které byla odměnována potleskem našich nejvěrnějších fandů, kteří se k zápasu dostavili. Při další, nadějně vypadající naší akci přišel nejdůležitější moment v zápase. Faulovaný Ondra Jouza, při signalizované naší výhodě, se snažil tak vehementně říct rozhodčímu, že mu křesetický borec šlápnul na nohu, až výborně pískající sudí Pařez naši akci zastavil a nařídil proti nám správně nepřímý volný kop. Po jeho rychlém rozehrání a dvou přihrávkách, dopravil míč za záda bezmocného Svobody, Šafránek.

Po této brance se domácí zatáhli, před vápnem udělali obranný val a snažili se nakopávat míč na svého jediného útočníka. Hostující Jiskra se snažila s výsledkem něco udělat, ale i přes slibné šance gól nevsítila a domácí se štěstím udrželi jednobrankové vedení, které jim ještě dává šanci na konečnou záchranu v okresním přeboru.
10.06.2011 15:53:03
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one