uvodni.jpg

6. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. C

mestec_BLACK.jpg
Jiskra Zruč – Městec Králové 2:1 (0:1)
 
Branky: 66. Arnolt, 85. Petrů – 11. Kafka.
 
Rozhodčí: Polák – Hes, Stumpf. ŽK:(0/1) Tůma (M). Diváků: 100.
 
Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Hájek, L. Jelínek (53. Viktora) – Arnolt (91. Kotek), Janda (46. Zeman), T. Martiňák, L. Martiňák, P. Jelínek (89. Kovář) – Petrů. Trenér Michal Váňa.
 
Městec Králové: Chrastný – Kafka, M. Hradečný (79. Míča), Z. Hradečný, Ročín, Táborský, Vocásek (76. Solčasnký), Poděbradský, Novotný (70. Janouch), Tůma, Král. Trenér Milan Švábenský. 
VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MICHALA VÁŇI: Zdroj: svoboda.info
„Zápas mi drásal nervy po celých devadesát minut,“ přiznal trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa a pokračoval: „Je ale důležité, že jsme na domácí půdě získali tři body,“ oddychl si.
 
„Dali jsme si výstavního vlastence a museli jsme dotahovat. Fotbal to byl z naší strany nekoukatelný. Vytvořili jsme spoustu, chyb a nepřeností. Předvedli jsme špatý výkon,“ konstatoval Váňa a navázal: „Na druhou stranu jsme dokázali zápas otočit a dostat diváky do varu. Takže nad výkonem asi mávnu rukou,“ řekl.
 
„Bylo to infarktové utkání. Přežili jsme dost šancí soupeře, ale to k tomu patří. Například Martiňák ve skluzu zabránil na brankové čáře jasnému gólu. V utkání byly momenty, kdy nás mohl soupeř potrestat a dojít k vítězství. Zaplaťpánbůh, že je fotbal nespravedlivý a my jsme získali tři body,“ uzavřel Michal Váňa.
 
 
Zdroj Web Městec králové http://skmk.cz/
Z druhého venkovního zápasu jsme bohužel body nepřivezli, i přesto, že jsme k nim byli velmi blízko. Ze zdravotních či pracovních důvodů nám v sestavě chyběli Blažek, Černovský, Velenský, Jizba, Tyl, což si vyžádalo změny v sestavě. Po úvodním oťukávání jsme převzali iniciativu a v 10 minutě jsme mohli vést, když po pěkné akci se sám před brankářem objevil Dominik Vocásek, ale jeho lob skončil mimo branku. Obrana po úvodním rozkoukávání bez problémů zvládala dlouhé nákopy domácích na nebezpečného, rychlonohého útočníka a několik střel v prvním poločase spolehlivě pochytal Kamil Chrastný. K ničemu jinému jsme domácí v první půli nepustili. Byli jsme více na míči a po kombinacích v křídelních prostorách se dostávali do šancí. Jednu z nich po centru z levého křídla bezpečně uklidil domácí stoper do vlastní sítě 0:1. I nadále jsme si vytvářeli šance, ale bohužel druhý gól jsme již do přestávky nevstřelili.
 
Druhý poločas bohužel přinesl další trable se sestavou, ze zdravotních důvodů museli do šatny postupně Vocásek, Novotný a Hradečný Martin. I přesto jsme si vytvořili několik gólových šancí a především střela Romana Kafky, kterou zázračně domácí obránce vykopl z brankové čáry, volala po gólu. Domácí vycítili šanci. Centr ze strany propadl až k nehlídanému útočníkovi domácích, který srovnal na 1:1. Po této brance jsme opět přidali, ale gól se nám z několika šancí vstřelit nepodařilo a zápas spěl k remízovému stavu. Bohužel v 85. minutě po šťastném odrazu od paty domácího útočníka od brankové čáry, se míč dostal k nejlepšímu hráči domácích, který se z malého vápna nemýlil. Ještě v 90. minutě jsme měli šanci na vyrovnání, ale střelu Martina Tůmy, domácí brankář vykopl. Bohužel za krásu se body nerozdávají, domácí vstřelili o gól více než my a se štěstím vyhráli. Kluci bojovali a vzhledem ke komplikacím se sestavou byli i tak lepším týmem. Teď nezbývá než se dát zdravotně do pořádku, ikdyž zranění Novotného a M. Hradečného si vyžádají delší rekonvalescenci, musíme bodovat v dalších utkáních, která nás čekají, abychom se ve vyrovnané tabulce, posunuli do klidnějších pater.

FOTO ZDROJ: Josef Tůma
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
.
.
10.10.2018 12:03:59
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one