uvodni.jpg
Kondrac - Jiskra Zruč  4:2 (3:1)

Branka: 5. Vítovský, 13. a 90. Pavlíček, 45. Pavelka – 29. Koudela, 73. Brož
Diváků: 50
Sestavy:
Kondrac: Císař – Pohorský, Linhart, T. Kubín, Houdek – Sedláček, Pavelka, M.Kubín, Pavlíček – Kučera (89. Janouš), Vítovský (60. Petrů).
Zruč n. S.:  Jíra – Z. Louda, Jouza, Hájek, Jelínek – Sahula, Janda, Koudela, Petrů – Brož, Cudlín (75. Váňa).
ZDROJ: benesovskydenik.cz
V zápase mužstev z konce tabulky viděli diváci  šest branek a spousty nevyužitých šancí. Skóre otevřel v 5. minutě ze sóla Vítovský po přihrávce nového hráče Kondrace Kučery. Vzápětí hosté neproměnili dvě šance. Naopak ve 13. minutě utekl Vítovský, předložil míč rychlíkovi Pavlíčkovi a ten nezaváhal. Uklidnění Kondrace se ale nekonalo, domácí výkon šel dolů, ale hosté  nepolevovali v aktivitě a několikrát se vychytal Císař, přesto nestačil na střelu Koudely. Ve zbytku poločasu se hrál otevřený fotbal a v závěru uklidnil Kondrac Pavelka po kombinaci s Vítovským.
 
Druhý poločas začala lépe Kondrac, její hráči častěji drželi míč a byli aktivnější. Kučera ve své šanci nedal a Pavlíček samostatný únik nezakončil. A tak Zruč v 73. minutě snížila po rychlém brejku Brožem po přihrávce Petrů. Následně byli hosté blízko vyrovnání, ale Císař držel akcie Kondrace nad vodou. Na druhé straně i domácí přiváděli fanoušky při svých šancích do infarktových situací. Až drama ukončil v poslední minutě ze sóla Pavlíček.
 
Trenér Kondrace Jiří Janouš ml. byl konečně spokojený. „Nezaujatý divák se musel bavit, o nás trenéry se ovšem pokoušel infarkt. Utkání jsme výborně rozehráli, ale opět jsme nechali soupeře snížit a pak se na hráčích projevovala značná nervozita z důležitosti utkání. Měli jsme několik možností zápas rozhodnout, ale po snížení hostů na 3:2 přišel opět útlum a několikrát nás podržel brankář Císař. Upřímně řečeno uspokojily mě tři body, ale výkon by mohl být určitě lepší a hráči nás mohli těchto nervů ušetřit. Každopádně jsem rád, že jsme konečně dokázali do vítězného konce dotáhnout dobře rozehrané utkání," a už se dívá na další zápas: „V Poříčí nemáme co ztratit, hráči by se po vítězství mohli uvolnit a na zápas se těšíme."
 
ZDROJ: svoboda.info
Vyjádření trenéra Váňi:
„Kdyby první poločas skončil pět pět, tak by se nikdo nemohl divit. Protože to, co jsme spálili my a soupeř bylo až neuvěřitelné,“ uvedl Michal Váňa a pokračoval: „Ve druhé půli jsme měli šance už jen my. Dnešním smolařem zápasu byl jednoznačně Brož, který spálil možná šest stoprocentních šancí. Nedávám mu to za vinu, ale opět jsme selhali v koncovce. Navíc nám selhal také ofsajd systém, kdy šli domácí dvakrát sami na bránu a ve třinácté minutě jsme prohrávali dva nula. To hráče psychicky shodí na zem,“ konstatoval.
 
„Hráči to ale nevzdali a ve druhé půli jsme do soupeře bušili, i když jsme to v osmdesáté minutě hráli jen ve dvou vzadu. Spálili jsme ale šance, a to nás stálo body, ostatně jako každý zápas. Hra byla z naší strany dobrá, ale pokud nebude dávat šance, tak nebudeme bodovat,“ uzavřel Váňa.
09.10.2012 22:37:54
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one